Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Jednosczdrowie3

SPORT

Kadra Tetelewskiego z Pucharem Prezydenta

piątek, 01 lipca 2022 13:34 / Autor: Damian Wysocki
Kadra Tetelewskiego z Pucharem Prezydenta
fot. IHF
Kadra Tetelewskiego z Pucharem Prezydenta
fot. IHF
Damian Wysocki
Damian Wysocki

Młodzieżowa reprezentacja Polski w piłce ręcznej, prowadzona przez kielczanina Pawła Tetelewskiego, wygrała Puchar Prezydenta na mistrzostwach świata do lat 20 w Słowenii. „Biało-czerwone” zostaną sklasyfikowane na 17. miejscu.

Polki zaliczyły bardzo udane otwarcie turnieju, wygrywając 37:14 ze Stanami Zjednoczonymi. W następnym spotkaniu grupowym minimalnie uległy Egiptowi 25:27, czym mocno skomplikowały swoją sytuację. W kolejnym starciu z Węgrami – jedną z najlepszych drużyn w tej kategorii wiekowej – potrzebowały zwycięstwa do awansu do kolejnej rundy. Wyżej notowane przeciwniczki nie dały im szans i wygrały 30:16.

Ekipie Pawła Tetelewskiego pozostała walka o miejsca 17-24., czyli rywalizacja w Pucharze Prezydenta. „Biało-czerwone” odniosły trzy zwycięstwa z Kazachstanem (38:27), Austrią (37:27) i Koreą Południową (28:26), co dało im przepustkę do finału pocieszenia. W piątek Polki pokonały Rumunię 23:22 i do kraju wrócą z symbolicznym trofeum.

W polskiej kadrze zagrały dwie, byłe już zawodniczki Suzuki Korony Handball: rozgrywająca Michalina Pastuszka i obrotowa Julia Jasińska. Obie będą kontynuować swoje kariery w PGNiG Superlidze, odpowiednio w FunFloor Perle Lublin i Piotrcovii Piotrków Trybunalski.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO