Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Jednosc

SPORT

Jedna mistrzynią, trzy wicemistrzyniami. Sukces wychowanek Korony Handball

poniedziałek, 15 maja 2023 07:50 / Autor: Damian Wysocki
Jedna mistrzynią, trzy wicemistrzyniami. Sukces wychowanek Korony Handball
Jedna mistrzynią, trzy wicemistrzyniami. Sukces wychowanek Korony Handball
Damian Wysocki
Damian Wysocki

Trzy wychowanki Suzuki Korony Handball mogą cieszyć się ze srebrnego medalu mistrzostw Polski. Po krążek razem z FunFloor Perłą Lublin sięgnęły Michalina Pastuszka oraz Magda i Dominika Więckowskie.

Losy wicemistrzostwa Polski ważyły się do ostatniej kolejki. W niej FunFloor Perła grał na wyjeździe z KPR-em Gminy Kobierzyce. Po 60 minutach był remis 24:24, ale lublinianki wygrały w rzutach karnych 4:3, i to one mogły cieszyć się ze srebra.

Najdłuższy staż w drużynie z Lubelszczyzny ma Dominika Więckowska, która gra w nim od lata 2019 roku. W pierwszym sezonie zdobyła mistrzostwo Polski. Teraz dołożył trzecie wicemistrzostwo. W zakończonych rozgrywkach zagrała w 26 meczach, w których zdobyła 60 bramek.

Po pierwsze medal mistrzostw Polski sięgnęły Magda Więckowska i Michalina Pastuszka. Pierwsza wystąpiła w 23 spotkaniach i rzuciła 89 bramek, co jest trzecim wynikiem w drużynie. „Miśka” zanotowała 16 pojedynków i 11 bramek.

Po „brąz” sięgnęła była bramkarka Suzuki Korony Handball – Patrycja Chojnacka.

Czwarte w historii i trzecie z rzędu mistrzostwo Polski zdobyło Zagłębie Lubin. Podopieczne Bożeny Karkut zakończyły sezon z kompletem 28 wygranych. Po „złoto” sięgnęła wychowanka KSS-u Kielce Joanna Drabik. Obrotowa zagrała w 25 meczach i zdobyła 49 bramek.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO