Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

SPORT

Jakie zmiany czekają mistrza Polski? Kaddah jednak w Kielcach, co z prawym rozegraniem?

środa, 19 lipca 2023 11:14 / Autor: Damian Wysocki
Jakie zmiany czekają mistrza Polski? Kaddah jednak w Kielcach, co z prawym rozegraniem?
fot. Jozo Cabraja / kolektiff
Jakie zmiany czekają mistrza Polski? Kaddah jednak w Kielcach, co z prawym rozegraniem?
fot. Jozo Cabraja / kolektiff
Damian Wysocki
Damian Wysocki

W najbliższych dniach poznamy decyzje dotyczące przyszłości Barlinka Industrii Kielce. Te najważniejsze dotyczą sponsorów tytularnych. Po tym zostaną rozwiane wątpliwości dotyczące spraw kadrowych. Najbliższy sezon w stolicy Świętokrzyskiego niemal na pewno spędzi Hassan Kaddah, który rozpocznie letnie przygotowania z opóźnieniem.

Jak już informowaliśmy, więcej o przyszłości 20-krotnego mistrza Polski dowiemy się pod koniec miesiąca. Do wyjaśnienia pozostało kilka kwestii natury sponsorko-właścicielskiej. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.

31 lipca na pierwszym treningu stawi się drużyna Tałanta Dujszebajewa. Nie przejdzie zbyt wielu zmian. Po poprzednim sezonie z klubem pożegnali się Mateusz Kornecki (najprawdopodobniej trafi do niemieckiego ThSV Eisenach), Miguel Sanchez (Benfica Lizbona) i Damian Domagała (Torus Wybrzeże Gdańsk).

Latem do klubu miało trafić dwóch nowych środkowych rozgrywających: Piotr Jędraszczyk i Yoav Lumbroso. Reprezentant Polski został wypożyczony do Gwardii Opole, a Izraelczyk sprzedany do Benfiki.

W Kielcach pojawi się nowy bramkarz, Chorwat Sandro Mestrić, który grał ostatnio w słoweńskim RD Riko Ribnica. Wszystko wskazuje na to, że mistrz Polski będzie dysponował trójką bramkarzy. Do zespołu ma wrócić Miłosz Wałach, który poprzednie dwa lata spędził w Wybrzeżu. Więcej na ten temat piszemy TUTAJ

Jak udało nam się ustalić, w kadrze 20-krotnego mistrza Polski znajdzie się Hasan Kaddah, chociaż niedawno mówiło się, że lewy rozgrywający z Egiptu może zostać wypożyczony. 23-latek rozpocznie przygotowania z opóźnieniem. Obecnie przechodzi rehabilitację po operacji stawu skokowego, której poddał się pod koniec maja.

Jeśli Egipcjanin trafi do Kielc, to mistrz Polski chciałby wypożyczyć Elliota Stelmalma. Sprawa jest jednak problematyczna. Młody Szwed stracił większą część poprzedniego sezonu przez kontuzje pleców. Nie wiadomo, czy znajdzie się chętny na jego zatrudnienie.

Do rozwiązania pozostają jeszcze trzy kwestie. W poprzednich miesiącach klub chciał wzmocnić prawą stronę rozegrania, gdzie po odejściu Nedima Remiliego, został tylko z Alexem Dujszebajewem. W grę wchodziło ściągnięcie Branko Vujovicia z Hannoveru-Burgdorf. Niemiecki klub miał postawić jednak zaporowe warunki. Ważny kontrakt ma Paweł Paczkowski, ale on ciągle leczy uraz kolana. 

Druga sprawa to sprowadzenie nowego obrońcy za Miguela Sancheza. To nie wydaje się jednak aż tak palącym tematem, bo w defensywie jeszcze więcej może grać Daniel Dujszebajew. Na środku rozegrania będą Igor Karacić, Michał Olejniczak, a po wyleczeniu urazu kolana Haukur Thrastarson.

Trzecia kwestia, to obsada koła. W poprzednich sezonach Arciom Karaliok i Nicolas Tournat mogli liczyć na odciążenie przez młodego Polaka. Nie wiadomo, czy taki gracz trafi do „żółto-biało-niebieskich”.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO