Jak oni strzelali! Odmieniona Korona rozgromiła Pogoń

sobota, 26 listopada 2016 16:12 / Autor: Damian Wysocki

Maciej Bartoszek odmienił grę Korony! „Żółto-czerwoni” w drugim meczu pod wodzą nowego trenera znowu pokazali się z bardzo dobrej strony i odnieśli kolejne zwycięstwo na boiskach LOTTO Ekstraklasy! Kielczanie  w spotkaniu 17. kolejki pokonali przed własną publicznością Pogoń Szczecin 4:1. Po dwie bramki zdobyli Vanja Marković i Nabil Aankur, honorowe trafienie dla "Portowców" zaliczył Mateusz Matras.

1 min - Strata Abalo w środkowej strefie boiska. Piłkę przejął Gyurcso, który błyskawicznie pomknął w kierunku bramki Korony. Węgier oddał strzał, który z drobnymi problemami odbił Małkowski.

5 min - GOL! 1-0! Kiełb wykonywał rzut wolny z prawej strony pola karnego Pogoni. Pomocnik chciał wbić piłkę w pole karne po ziemi, jednak skiksował, na jego szczęcie jeszcze gorzej pomylił się Akahoshii, który przy próbie wybicia nie trafił futbolówkę, a ta wylądowała pod nogami Markovicia, który strzałem z 17 metra pokonał zasłoniętego Kudłę.

16 min - Po kilku minutach dominacji Korony szybszą akcję przeprowadziła Pogoń. Do strzału w polu karnym po „klepce” z Murawskim doszedł  Delev, ale jego uderzenie ofiarną interwencją zatrzymał Rymaniak.

21 min - Prostopadłe zagranie Aankura do Abalo. Hiszpan  przyjął piłkę i znalazł się w sytuacji „sam na sam” z Kudłą. Bramkarz Pogoń zdołał skrócić kąt i popisał się skuteczną interwencją.

22 min - Błyskawiczna odpowiedź Pogoni. Akahoshi po błędzie Rymaniaka znalazł się w dogodnej sytuacji jednak fatalnie przestrzelił z dziesiątego metra.

28 min -  Mocy strzał z narożnika pola karnego Rudola.  Obok słupka.

31 min - Korona była blisko podwyższenia prowadzenia. Dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego Kiełba na głowę Grzelaka. Obrońca Korony zgrał futbolówkę w kierunku Rymaniaka, a kapitan Korony wypychany przez obrońców w trudnej sytuacji trafił w słupek.

42 min - Gyurcso po raz kolejny pokazał ponadprzeciętne umiejętności. Węgier swobodnie dryblował przed polem karnym po czym oddał bardzo mocny strzał, który minimalnie minął słupek bramki Korony.

45 min - 2:0! Aankur! Fenomenalne uderzenie z woleja pomocnika Korony powędrowało w okienko bramki Kudły.

48 min - Mocne otwarcie drugiej częśći Pogoni. Murawski uderzył z 18 metra w kierunku dalszego słupka bramki Korony. Małkowski na posterunku wybił piłkę na rzut rożny.

52 min - Marković! 3:0! Jak oni strzelają! Obrońcy Pogoni wybili piłkę przed pole karne, do tej dopadł serbski pomocnik i bez zastanowienia oddał cudowny strzał z powierza, który wylądował pod porzeczką bramki Kudły!

62 min - Ogromne zamieszanie w polu karnym Korony po rzucie rożnym! Wydawało się, że gracze Pogoni w końcu wpakują piłkę do bramki Małkowskiego, ale doświadczony bramkarz zdołał ją szczęśliwie złapać i zażegnać niebezpieczeństwo.

72 min - Szybsza gra Pogoni. Po dobrej akcji swoich sił strzałem z dystansu spróbował Kort. Pewna interwencja Małkowskiego.

78 min - Aankur! 4:0! Pogoń od kilku minut atakowała. Korona mądrze przesuwała w obronie i w odpowiednim momencie wyprowadziła zabójczą akcję. Pyłypczuk zagrał prostopadle na prawą stronę do Abalo. Hiszpan w pełnym biegu wrzucił w pole karne, a tam  strzałem z głowy najmniejszych szans na obronę Kudle nie dał Aankur! Koncertowa gra „żółto-czerwonych”.

90 min - 4:1! Honorowe trafienie dla Pogoni. Dośrodkowanie z rzutu wolnego Nunesa strzałem głową wykorzystał Matras.

Korona Kielce - Pogoń Szczecin 4:1 (2:0)

Bramki: Marković (5’, 52’) Aankur (45’, 78') - Matras (91')

Żółte kartki: Aankur, Marković, Abalo- Fojut, Frączak, Gyurcso, Delev

Korona: Małkowski - Gabovs, Diaw, Rymaniak, Grzelak - Abalo, Marković (71’ Pyłypczuk), Możdżeń, Aankur, Palanca (81’ Cebula) - Kiełb (69’ Przybyła)

Pogoń: Kudła - Rapa, Rudol, Fojut, Nunes - Murawski (59’ Kort), Matras - Delev, Akahoshi (59’ Drygas), Gyurcso - Frączak