Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

SPORT

Ruszyły treningi "Kieleckiego Biegacza"

czwartek, 20 sierpnia 2015 08:32 / Autor: Damian Wysocki
Damian Wysocki

Blisko 50 osób wzięło udział w pierwszym Treningu Kieleckiego Biegacza. Na kieleckim Rynku spotkali się pragnaący rozpocząć swoją przygodę z bieganiem oraz ci którzy już od jakiegoś czasu są entuzjastami tej formy aktywności.

 

Na pierwszych zajęciach pojawiło się dokładnie 48 osób. Ta liczba przeszła najśmielsze oczekiwania organizatorów. Pierwszy trening poprowadzili członkowie grupy. Po dokładnej rozgrzewce razem z uczestnikami przebiegli kilka kilometrów.

Kolejny trening na Kieleckim Rynku odbędzie się za tydzień. Organizatorzy dla uczestników przygotowali wiele niespodzianek, o których będą informować niebawem.

O pierwszym treningu i planach na najbliższą przyszłość mówi Tomasz Tkaczyk - lider grupy Kielecki Biegacz:

Trening Kieleckiego Biegacza to cykl regularnych spotkań biegowej społeczności Kielc. W zamiarach organizatorów będą to ogólne zajęcia sportowe i marszobiegi dla początkujących oraz wspólna przebieżka na dystansie 10 kilometrów dla zaawansowanych. W przyszłości nie zabraknie również wielu porad z zakresu prawidłowego żywienia czy fizjoterapii.

Patronami wydarzenia są Wojewoda Świętokrzyski i Prezydent Miasta Kielce oraz Radio eM Kielce.

Rozmowa z członkami grupy „Kielecki biegacz” dostępna jest TUTAJ.

Więcej informaji o grupie "Kielecki Biegacz" oraz ich treningach znajdziecie na stronie internetowej: http://www.kieleckibiegacz.pl/

Tag:
Nowy numer!
45/2020 45/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO