Industria Kielce bezlitosna dla beniaminka. Pobiła strzelecki rekord sezonu

niedziela, 02 kwietnia 2023 14:20 / Autor: Damian Wysocki

W niedzielnym meczu 21. kolejki PGNiG Superligi, Industria Kielce pokonała w Hali Legionów Arged Ostrovię Ostrów Wielkopolski 47:28. To ich najlepszy wynik strzelecki w sezonie.

Do składu mistrza Polski po krótkiej przerwie, spowodowanej urazem uda, wrócił Alex Dujszebajew. Zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami, zabrakło Igora Karacicia oraz Arcioma Karalioka i Elliota Stenmalma.

Kielczanie zaliczyli bardzo dobry początek. Nie do pokonania był Andreas Wolff, ale tego szybko zastąpił Nikodem Błażejewski, który starał się mu nie ustępować. Po siedmiu minutach było już 7:1. Bramkarze zmieniali się w krótkich, regularnych odstępach.

W kolejnym fragmencie podopieczni Tałanta Dujszebajewa ściągnęli nogę z gazu, a Ostrovia zaczęła odrabiać straty. Po kwadransie Industria Kielce prowadziła 9:6.

Wystarczyło kilka chwil, aby jej przewaga szybko wróciła do początkowego stanu. Dobrze wyglądała współpraca z kołem. Do przerwy było 24:17.

Po pierwszej części swój udział w meczu zakończył Andreas Wolff, który zanotował siedem obron, co dało mu 44-procentową skuteczność. Między słupki wszedł Mateusz Kornecki.

Po zmianie stron mistrzowie Polski mieli wszystko pod kontrolą. Dobrze bronili, wyprowadzali kontrataki i sukcesywnie zwiększali przewagę. Kwadrans przed końcem mieli 11 bramek przewagi – 35:24. Finalnie, po raz piętnasty przekroczyli barierę czterdziestu zdobytych bramek. Ustanowili strzelecki rekord sezonu. W grudniu rzucili w Ostrowie Wielkopolskim 45 bramek. W niedzielę zaliczyli dwa trafienia więcej.

Industria Kielce rozegra kolejny mecz w środę. Jej rywalem na wyjeździe będzie Zagłębie Lubin (godz. 17).

Industria Kielce – Arged Ostrovia Ostrów Wielkopolski 47:28 (24:17)

Industria: Wolff, Kornecki, Błażejewski – Wiaderny 6, Surgiel 1, Nahi 3, Sićko 6, Gębala 2, D. Dujszebajew 2, Olejniczak 4, A. Dujszebajew 2, Kounkoud 3, Moryto 3, Tournat 13, Sanchez 2