[III LIGA] Pierwsze zwycięstwo Wisły w rundzie wiosennej. ŁKS Łagów pokonał outsidera

poniedziałek, 15 marca 2021 12:30 / Autor: Sebastian Kalwat
Sebastian Kalwat

W meczach 24. kolejki świętokrzyskiej III ligi zwycięstwa odniosły ekipy ŁKS-u Łagów i Wisły Sandomierz. KSZO i Korona II musiały uznać wyższość swoich rywali.

Hetman Zamość – ŁKS Probudex Łagów 1:4 (0:1)

Bramki: Chyrchała 66 - Imiela 7, 48, Rogala 75, Szymański 86

Hetman: Szatała - Dajos (42' Pokrywka), Koszel, Pupeć, Chyrchała, Turczyn, Rosiak, Nastałek, Kaznocha, Białousko, Grzęda.

ŁKS: Michalski - Borowiak (71' Rui Costa), Wilk, Ślefarski, Styczyński, Kolasa (71' Krzeszowski), Gierczak (65' Rogala), Szałas (60' Grzela), Imiela, Mydlarz, Amarildo (65' Szymański).

Bardzo dobrze mecz z ostatnią drużyną ligowej tabeli rozpoczęli zawodnicy ŁKS-u. Już siedem minut po rozpoczęciu tego pojedynku, silnym strzałem pod poprzeczkę, wynik otworzył kapitan Adam Imiela.

Mimo jeszcze kilku szans w pierwszej połowie, żadna z drużyn nie zdobyła bramki i do przerwy łagowianie prowadzili 1:0.

Drugą odsłonę również w najlepszy możliwy sposób rozpoczęli podopieczni trenera Ireneusza Pietrzykowskiego. Z rzutu wolnego z okolicy 16. metra swoje drugie trafienie zaliczył Imiela.

Po upływie kwadransa gospodarze zdobyli gola kontaktowego. W zamieszaniu w polu karnym najlepiej zachował się Chyrchała i pokonał bramkarza łagowian.

W 75. minucie  gola na 3:1 zdobył ŁKS. Po dośrodkowaniu w „szesnastkę” gola zdobył Piotr Rogala, który wszedł na boisko niecałe dziesięć minut wcześniej.

Decydujący cios zadała w tym meczu drużyna gości. Szymański pokonał bramkarza Hetmana i ustalił wynik na 4:1.

Po tym spotkaniu ŁKS Łagów z dorobkiem 37. punktów zajmuje ósme miejsce w tabeli III ligi.

Lewart Lubartów - Wisła Sandomierz 0:1 (0:1)

Bramka: Stańczyk 10

Lewart: Wójcicki – Góralski, Niewęgłowski, Janiszek, Świech, Michałów (83’ Niewiński), Fularski (70’ Aftyka), Pożak, Szczotka, Dearman (55’ Najda), Żelisko.

Wisła: Jurewicz – Kuśmierczyk, Sudy, Stasiak, Pieniążek - Zawiślak, Chmielowiec, Tyl, Taranek, Stańczyk (30’ Klockowski, 89’ Wiśniewski) - Matuszewski (81’ Charszla).

Pierwsze zwycięstwo w rundzie rewanżowej zanotowali zawodnicy Wisły Sandomierz.

Już po dziesięciu minutach sandomierzanie za sprawą Mateusza Stańczyka wyszli na prowadzenie.

Bramka z początku spotkania okazała się jedyną w tym meczu i mimo kilku szans pojedynek obu ekip zakończył się zwycięstwem gości 1:0.

Wisła uzbierała do tej pory 40 punktów i jest na czwartym miejscu w ligowej tabeli.

Korona II Kielce – Wisła Puławy 0:4 (0:2)

Bramki: Bartosiak 9, Ednilson Furtado 33, Paluchowski 65, Cyfert 86

Korona II: Osobiński – Prętnik, Szywacz, Czerwiak, Więckowski (77’ P. Lisowski) – R. Turek (46’ Świtowski), Jopkiewicz (62’ Zawadzki), Bielka (45’ Słabosz), Szpakowski, Cukrowski – Piróg (71’ Rozmysłowski).

Wisła: Kołotyło – Cheba, Pielach, Cyfer, Kuban – Skałecki (73’ Kondracki), Bartosiak (73’ Kacprzycki) – Ednilson (85’ W. Puton), Drozdowicz (73’ Wiech), Zając (58’ Brągiel) – Paluchowski.

Już dziewięć minut po rozpoczęciu spotkania Bartłomiej Bartosiak dał gościom prowadzenie.

Niecały kwadrans przed końcem pierwszej połowy do siatki trafił Portugalczyk Ednilson Furtado, który kilka tygodni wcześniej przebywał na testach w pierwsze drużynie Korony.

W 66. minucie meczu kolejny cios zadał kielczanom najlepszy obecnie strzelec III ligi – Adrian Paluchowski. Gol na 3:0 dla Wisły był jego 22 trafieniem w rozgrywkach.

Kilka minut przed końcem spotkania wynik na 4:0 ustalił Błażej Cyfert.

Korona II z dorobkiem 24. punktów zajmuje 17. miejsce w tabeli.

KSZO Ostrowiec Św. - Cracovia II 1:2 (0:1)

Bramki: Stanisławski 73 - Bracik 4, Budziński 87.

KSZO 1929: Lipiec – Kraśniewski, Majewski, Dwórzyński, M. Kaczmarek (89’ Persona) – Chrzanowski (71’ P. Kaczmarek), Partyka, Paluch, Smuczyński (71’ Nowak), Zaklika (71’ Głaz) - Stanisławski

Cracovia II: Wilk – Stachera (90+2’ Malisz), Bracik, Dytiatjew, Zaucha – Supryn (76’ Biernat), Ożóg, Lusiusz, Budziński – Strózik (72’ Jarzynka), Vestenicky (76’ Biernat).

Bardzo szybko prowadzenie w tym spotkaniu uzyskała drużyna rezerw krakowskiego klubu. Już w 4. minucie gola zdobył Krystian Barcik, który najlepiej odnalazł się w polu karnym.

Na kolejne gole trzeba było czekać aż do 73. minuty. Wówczas do remisu doprowadził napastnik KSZO Szymon Stanisławski.

Niestety na kilka minut przed końcem spotkania gola dającego zwycięstwo Cracovii II dał Marcin Budziński.

KSZO z dorobkiem 35. punktów zajmuje  obecnie dziewiąte miejsce w tabeli.

W weekend odbędzie się 25. kolejka III ligi. W niej Wisła Sandomierz zagra u siebie z Siarką Tarnobrzeg, a ŁKS Łagów również na własnym obiekcie podejmie Chełmiankę Chełm. Korona II Kielce na wyjeździe zmierzy się z Sokołem Sieniawa, zaś KSZO zagra ze Stalą Stalowa Wola.