[III liga] Dwa zwycięstwa i porażka. Kolejne mecze już w środę

poniedziałek, 21 sierpnia 2023 09:50 / Autor: Piotr Okła
Piotr Okła
Piotr Okła

Dobry weekend zanotowali świętokrzyscy trzecioligowcy. Star Starachowice wygrał w Ożarowie z Siarką Tarnobrzeg 1:0, Czarni Połaniec zwyciężyli 4:1 w spotkaniu przeciwko Texom Sokołowi Sieniawa, a KSZO przegrał w Wiązownicy 0:2.

Pierwszy mecz, spośród drużyn z naszego regionu, rozgrywał KSZO. Ostrowczanie po dwóch porażkach w stosunku 1:2 (wyjazdowej z Chełmianką i domowej z Avią) pojechali do Podkarpackiej Wiązowinicy. Hutnicy nie mogą jednak zaliczyć piątkowego wyjazdu do udanych.

W 11. minucie spotkania rzutu karnego dla gospodarzy nie wykorzystał, były zawodnik Korony Kielce, Kornel Kordas.

Dziewięć minut później bramkarza KSZO pokonał Sebastian Rak. Wynik meczu ustalił, bramką zdobytą tuż po przerwie Ukrainiec Dmytro Suła.

Było to pierwsze zwycięstwo zespołu trenera Waldemara Warchoła w nowym sezonie.

KS Wiązownica - KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski

2:0 (1:0)

20' Rak, 46' Suła

KS Wiązownica: Zając - Tonia, Melinyshyn, Cieśla, Kordas, Michalik (59' Tabor), Janiczak, Kasia, Bacza (66' Omuru), Rak, Sula (82' Musik).

KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski: Kot - Jarzynka (46' Domagała), Orlik (46' Brągiel), Mazurek I, Mężyk, Nawrot, Kołoczek, Zdyb (65' Żebrowski), Szynka, Lis (46' Mazurek II), Lipka (65' Zimnicki).

W sobotę o tej samej porze swoje mecze rozpoczęły pozostałe drużyny z województwa świętokrzyskiego.

Star na stadionie w Ożarowie podejmował Siarkę Tarnobrzeg. Po domowym remisie 1:1 z Podhalem Nowy Targ oraz wyjazdowej porażce 0:1 ze Świdniczanką podopieczni trenera Tadeusza Krawca chcieli wygrać pierwsze spotkanie w sezonie. Na mecz z drużyną ze Starachowic przyjechał spadkowicz z II ligi - Siarka Tarnobrzeg.

Wynik spotkania w 46. minucie ustalił 19-letni zawodnik Staru Michał Wcisło.

Cel beniaminka ze Starachowic został zrealizowany.

Star Starachowice - Siarka Tarnobrzeg

1:0 (0:0)

46’ Wcisło

Star Starachowice: Lipiec - Majdenewycz (62' Styczyński), Jagiełło, Bracik, Stefański, Wcisło, Puton, Duda, Kot (62' Mikos), Handzlik (62' Ambrozik), Śliwiński.

Siarka Tarnobrzeg: Zoch - Woś (60’ Bieniarz), Bierzało, Wicki, Sulkowski (72’ Kalamvokis), Kaliniec, Kumorek (60’ P. Lisowski), Feret, Cichocki (60’ Prusiński), Krzysztofek (67’ D. Lisowski).

Po domowym zwycięstwie 4:2 ze Świdniczanką oraz wyjazdowej porażce 2:3 z Siarką, piłkarze Czarnych Połaniec podejmowali Texom Sokół Sieniawa.

Mecz w Połańcu rozpoczął się wyśmienicie dla gospodarzy. Już w drugiej minucie bramkę zdobył Arleison, a czternaście minut później podwyższył Michał Banik. Przed przerwą drogę do bramki strzeżonej przez Bartosza Siryka znalazł jeszcze 25-letni Damian Bawor, a honorową bramkę dla gości w doliczonym czasie pierwszej połowy zdobył Sebastian Kwaczreliszwili. Na trzy minuty przed końcem spotkania wynik ustalił Banik kompletując dublet.

MKS Czarni Połaniec - Texom Sokół Sieniawa

4:1 (3:1)

2’ Arleison, 16’, 87’ Banik, 40’ Bawor - 45 Kwaczreliszwili

MKS Czarni Połaniec: Wieczerzak - Misztal, Bakowski, Bawor, Smoleń, Banik, Wiktor (68’ Wójcik), Chmielowiec, Guca (68’ Kłaska), Mucha (68’ Łąk), Arleison (79’ Żądło).

Texom Sokół Sieniawa: Siryk - Ptasznik, Skała (34’ Kiełb), Persak (78' Cygan), Więckowski, Kiełbasa (46' Oziębło), Wawryszczuk, Mróz, Jeż (46' Frydrych), Kaczor, Kwaczreliszwili (78' Rogala).