[III LIGA] Derby dla Łagowa. Porażki KSZO i Wisły

poniedziałek, 08 marca 2021 10:52 / Autor: Sebastian Kalwat

W weekend odbyła się 23. kolejka rozgrywek trzeciej ligi piłki nożnej. W derbach województwa świętokrzyskiego ŁKS Łagów pokonał rezerwy Korony Kielce 1:0. Swoje mecze tym razem przegrały pozostałe drużyny z regionu: KSZO Ostrowiec i Wisła Sandomierz.

ŁKS Probudex Łagów – Korona II Kielce 1:0 (1:0)

Bramka: Amarildo 41

ŁKS: Michalski – Ślefarski, Wilk, Styczyński – Borowiak, Gierczak (60’ Rogala), Mydlarz, Imiela (85’ Grzela), Kolasa – Szałas, Amarildo (63’ Szymański).

Korona II: Osobiński – Więckowski, Seweryś, Michał Dziubek, Cukrowski - Jopkiewicz, P. Lisowski (77’ Zawadzki) – R. Turek (77’ Świtowski), Bielka (67’ Słabosz), Zwoźny (46’ Piróg) – Rybus.

W tym spotkaniu obie drużyny nie stworzyły sobie zbyt wielu szans, stad o wyniku zadecydowała jedna bramka.

Zazwyczaj pojedynki derbowe obfitują w dużą liczbę fauli i ostrej walki na boisku i nie inaczej było w sobotnie popołudnie w Łagowie.

Gospodarze w 41. minucie uzyskali prowadzenie. Dobre prostopadłe podanie od Adama Imieli wykorzystał Brazylijczyk Amarildo, który w przerwie zimowej był sprawdzany przez sztab szkoleniowy pierwszej drużyny Korony.

W drugiej odsłonie kielczanie mieli swoje szanse na doprowadzenie do remisu, jednak żadna z nich nie zakończyła się trafieniem.

Ostatecznie ze zwycięstwa 1:0 mogli cieszyć się zawodnicy ŁKS-u, którzy odnieśli drugie z rzędu zwycięstwo w rundzie wiosennej. Korona II po remisie w debiucie trenera Kozubka tym razem pierwszy raz za jego kadencji zaznała goryczy porażki.

ŁKS Probudex Łagów z dorobkiem 34. punktów zajmuje dziewiąte miejsce w tabeli trzeciej ligi, zaś kielczanie mają ich 24 i plasują się na 16. pozycji.

Wisła Sandomierz - Wisłoka Dębica 0:4 (0:3)

Bramki: Kozłowski 26, Siedlik 29, Fedan 34 (k), Tomasz Palonek 85

Wisła: Jurewicz – Klockowski (46’ Wiśniewski), Sudy, Serek, Kuśmierczyk - Zawiślak, Chmielowiec (63’ Stasiak), Tyl, Antochów (63’ Taranek), Stańczyk (72’ Pieniążek) - Matuszewski.

Wisłoka: Libera - Król, Cabała, Kozłowski - Zygmunt, Fedan (82’ Mazur), Prokop (63’ Palonek), Rębisz - Sojda (72’ Pawlak), Siedlik (72’ Lubera), Kamiński (63’ Łanucha).

Nie tak wyobrażali sobie start rundy rewanżowej zawodnicy Wisły Sandomierz. Po porażce w pierwszym spotkaniu (0:3 z Chełmianką Chełm), tym razem na własnym obiekcie ulegli Wisłoce Dębica aż 0:4.

O porażce w tym meczu zadecydowało głównie feralne osiem minut pierwszej połowy (26-34). Wówczas sandomierzanie stracili trzy gole, a strzelcami byli Kozłowski, Siedlik i Fedan z rzutu karnego. Po takich ciosach gospodarze nie byli już w stanie się podnieść. Mimo kilku okazji nie potrafili w tym dniu pokonać bramkarza Wisłoki, a w 85. minucie dębiczanie już definitywnie zamknęli ten mecz, strzelając czwartego gola. Wisłę tym razem skarcił Tomasz Palonek.

Wisła ma obecnie 37 punktów i zajmuje czwarte miejsce w trzecioligowych rozgrywkach.

Orlęta Radzyń Podlaski - KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 2:1 (0:0)

Bramki: Nowosadko 56, Bożym 74 - Smuczyński 82

Orlęta: Rojek – Myszka, Idzikowski (90’ Kołtunowicz), Kobiałka (88’ Kleber), Kalita, Bożym (75’ Kuźma), Rycaj, Fiedeń, Nowosadko, Wiatrak, Kamiński.

KSZO 1929: Lipiec – Kraśniewski, Dwórzyński, Majewski, M. Kaczmarek – Nowak (61’ Szydłowski), Mężyk (56’ Smuczyński), Partyka, Chrzanowski (84’ Persona), Paluch – Stanisławski.

Niestety również piłkarze KSZO nie potrafili w ten weekend zdobyć punktów. Mimo iż byli faworytem, to górą okazała się drużyna z Radzynia Podlaskiego.

Pierwsza połowa nie przyniosła zbyt wielu szans na zdobycie gola i skończyła się bezbramkowym remisem.

W drugiej odsłonie niestety to gospodarze wyszli na prowadzenie. Nieporozumienie w ostrowieckiej defensywie wykorzystał Adrian Nowosadko i w 54. minucie mógł cieszyć się z gola.

Na kwadrans przed końcem Jan Bożym zdobył drugą bramkę dla Orląt i kiedy wydawało się, że nic w tym meczu się nie wydarzy, KSZO ruszył do odrabiania strat.

W 82. minucie wprowadzony w drugiej połowie Bartłomiej Smuczyński zdobył gola kontaktowego dla ostrowieckiej drużyny, a kilka minut później goście mieli także rzut karny. Tego niestety nie wykorzystał Szymon Stanisławski i ostatecznie górą byli gracze z Radzynia - 2:1.

KSZO 1929 Ostrowiec Św. ma 35 punktów i zajmuje siódme miejsce w tabeli trzeciej ligi.

W 24. kolejce (13-14 marca) Wisła Sandomierz na wyjeździe zmierzy się z Lewartem Lubartów, a ŁKS Łagów z Hetmanem Zamość. Korona II Kielce podejmie u siebie Wisłę Puławy, zaś KSZO zagra z Cracovią II.