I liga piłkarzy ręcznych. Sensacyjne zwycięstwo SMS-u Kielce. Porażki Wisły i KSSPR-u Końskie

poniedziałek, 19 października 2020 11:43 / Autor: Sebastian Kalwat

W weekend rozegrano 5. serię spotkań w I lidze piłkarzy ręcznych. SMS ZPRP Kielce niespodziewanie pokonał AZS UJK. KSZO zwyciężyło z Olimpią Piekary Śląskie. Kolejną porażkę zanotowali zawodnicy Wisły Sandomierz. Wyższość swoich rywali musiał uznać także KSSPR Końskie.

AZS UJK Kielce - SMS ZPRP Kielce 26:33 (15:18)

AZS UJK: Jastrząb, Drozd, Pyrka – Bernacki 1, Bulski 5, Boszczyk 1, Wacek, Stępnik 1, Szafarczyk 3, Siedlarz 2, Goliszewski 7, Sornat, Wójcik 2, Pawłowski 1, Zdziech 1, Gasin 2.

SMS ZPRP: Poźniak, Błażejewski – Kosiba 1, Pacuła, Bykowski 2, Smulski, Głuszczenko 10, Graczyk 3, Ruhnke 3, Tomczak 4, Domagała 3, Będzikowski 4, Antolak 3, Stempin.

Do sporej niespodzianki doszło w meczu AZS-u UJK z SMS-em Kielce. Uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego po zwycięstwie w zeszłym tygodniu z KSZO Handball Ostrowiec, tym razem pokonali kieleckich "akademików".

Początek spotkania był dość wyrównany, ale z czasem to SMS zaczął budować sobie przewagę, prowadząc w pewnym momencie pierwszej połowy trzema trafieniami.

W drugiej odsłonie scenariusz był podobny. Podpieczni Mariusza Jurasika z każdą minutą grali coraz lepiej i ostatecznie zwyciężyli aż 33.26.

Po tym triumfie SMS zajmuje wysokie, trzecie miejsce w tabeli I ligi z dorobkiem ośmiu punktów. AZS UJK jest na siódmej pozycji z sześcioma oczkami.

KSZO Handball Ostrowiec Św. - Olimpia Medex Piekary Śl. 31:28 (14:11)

KSZO: Kijewski, Piątkowski – Chmielewski 5, Falasa 6, Jeżyna 1, Kogutowicz 4, Dwojak, Jędrzejewski, Włoskiewicz 9, Kowalczyk 1, Wojkowski 5.

Olimpia: Pietruszka, Zapora – Parzonka, Rosół 12, Cieślik 1, Całujek 3, Cieniek, Pluczyk, Kotalczyk 4, Kowal 3, Miłek 3, Beczek 2.

W drużynie gospodarzy po raz kolejny nie mógł wystąpić Grzegorz Tkaczyk, który jest kontuzjowany.

Pierwsze fragmenty meczu to świetna gra KSZO i prowadzenie różnicą nawet pięciu trafień. Później to goście zaczęli dochodzić do głosu, w czym duża zasługa skrzydłowego Olimpii Michała Rosoła, który zdobył w całym spotkaniu aż 12 goli.

W drugiej odsłonie ostrowczanie grali w kratkę. Bardzo dobre momenty przeplatali z dużą ilością błędów, jednak ostatecznie udało im się dowieźć uzyskane prowadzenie do końca meczu pokonując rywali 31:28.

KSZO Handball jest obecnie na czwartym miejscu w tabeli z dorobkiem siedmiu punktów.

SPR Wisła Sandomierz - ORLEN Upstream SRS Przemyśl 26:36 (15:19)

Wisła: Skowron, Pęgielski, Ciepliński – Werstler 9, Cupisz 5, Białkowski 3, Malinowski 3, Szklarski 2, Kabata 2, Kozioł 1, Pawelczyk 1, Solon, Rączka, Mazur, Rewera.

SRS: Szczepaniec, Iwasieczko – Drozdalski 6, Światłowski 5, Kulka 5, Kubik 4, Maciej Kubisztal 4, Stołowski 3, Nowak 3, Starzecki 2, K. Kroczek 1, Walczyk 1, M. Kroczek 1, Michał Kubisztal 1, K. Kielar.

Piąty mecz z rzędu przegrali zawodnicy Wisły Sandomierz. Mimo, iż pierwsza połowa nie wyglądała źle w wykonaniu gospodarzy, to jednak pod koniec tej części gry gracze z Przemyśla uzyskali czterobramkową przewagę.

Sandomierzanie wyszli na drugą połowę z nastawieniem na odrabianie strat i przez kilka minut skutecznie walczyli zmniejszając nieco stratę. Później jednak w zespole Wisły wkradło się sporo nerwowości i goście odskoczyli z wynikiem prowadząc w pewnym momencie juz dziesięcioma bramkami. Ostatni kwadrans nie przyniósł żadnej sensacji i zawodnicy SRS-u utrzymali swoją przewagę wygrywając 36:26.

Wisła z jednym punktem na koncie, zajmuje ostatnie miejsce w tabeli I ligi.

Unimetal Recykling MTS Chrzanów - KSSPR Końskie  27:23 (12:11)

MTS: Plaszczak – Orlicki 2, Pasierb, Węgrzyn, M. Skoczylas 7, Krasucki 1, Kowal, Wierzbic 7, Rola 3, Wadowski 5, Madeja 1, D, Skoczylas 1, Olszewik.

KSSPR: Witkowski, Szot – Sękowski , Maleszak 1, Wolski 9, Włodarski 5, Rurarz 2, Kubała 1, Matyjasik 4, Słonicki, Napierała 1, Woś, B. Sękowski, Ł. Sękowski.

Piłkarze ręczni KSSPR-u Końskie dość dobrze weszli w ten mecz i w pierwszej połowie skutecznie przeciwstawiali się gospodarzom, przegrywając do przerwy tylko jednym trafieniem.

W drugiej odsłonie konecczanie również nie dawali za wygraną i po kilkunastu minutach remisowali z MTS-em. Końcówka należała jednak do graczy z Chrzanowa i ostatecznie to oni zwyciężyli 27:23.

KSSPR z trzema punktami na koncie zajmuje dziewiąte miejsce w tabeli.

W najbliższy weekend zostanie rozegrana 6. kolejka rozgrywek I ligi. KSSPR Końskie zagra we własnej hali z liderem rozgrywek Padwą Zamość. Wisła Sandomierz na wyjeździe zagra z Zagłębiem Sosnowiec, KSZO Handball z SRS Przemyśl, a AZS UJK z Olimpią Piekary Śląskie. SMS ZPRP Kielce w tej kolejce będzie pauzować.

źródło: sprwisla.pl, kssprkonskie.pl, rozgrywki.zprp.pl.