Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

SPORT

Gębala niemal na pewno opuści EURO

środa, 20 października 2021 06:03 / Autor: Damian Wysocki
Gębala niemal na pewno opuści EURO
fot. Azoty Puławy
Gębala niemal na pewno opuści EURO
fot. Azoty Puławy
Damian Wysocki
Damian Wysocki

Wszystko wskazuje na to, że Tomasz Gębala, lewy rozgrywający Łomży Vive Kielce i reprezentacji Polski, opuści styczniowe mistrzostwa Europy.

26-latka zabrakło w dwudziestoosobowej kadrze na najbliższe sparingi ze Szwecją. Nie jest to przypadek. Rosły szczypiornista od jakiegoś czasu zmaga się z bólem kolana. Najprawdopodobniej w grudniu, po pierwszej części sezonu, podda się zabiegowi artroskopii.

– Niestety, ale w kontekście mistrzostw Europy na 90 procent nie możemy liczyć na Tomka. To dlatego musimy mieć inne opcje na lewym rozegraniu. Potrzebujemy zawodników, którzy będą w stanie nam pomóc; potrzebujemy też czasu, by się z nimi zgrać i sprawdzić, jak funkcjonujemy bez Tomka. Tomek jest bardzo ważną postacią tej drużyny, ale żeby grał w mistrzostwach, musi być w 100 procentach zdrowy. Wiemy przecież, że w przeszłości miał dużo problemów ze zdrowiem, dlatego musimy szukać innych opcji i dlatego nie powołaliśmy go teraz – powiedział Patryk Rombel, trener reprezentacji Polski w rozmowie z tvposport.pl.

W miejsce Tomasza Gębali powołany został 21-letni Melwin Beckman ze szwedzkiego HK Aranas. W kadrze na najbliższe zgrupowanie znalazło się czterech zawodników Łomży Vive: Mateusz Kornecki, Arkadiusz Moryto, Szymon Sićko i Michał Olejniczak.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO