Francja wygrała klasyk. Zagrało sześciu zawodników Industrii Kielce

niedziela, 22 stycznia 2023 22:34 / Autor: Damian Wysocki

Francja awansowała do ćwierćfinału mistrzostw świata z pierwszego miejsca z „krakowskiej” grupy. W niedzielę pokonała Hiszpanię 28:26.

Obie drużyny zapewniły sobie miejsce w najlepszej ósemce już wcześniej. Pierwsza połowa była „delikatna”. W obu obronach brakowało agresji. Tempo również pozostawiało sporo do życzenia. Dłużej na minimalnym prowadzeniu znajdowała się Francja, ale zespoły schodziły do szatni przy remisie po 13.

Druga część przyniosła zdecydowanie więcej emocji. Lepiej zaczęła ją Hiszpania, która szybko odskoczyła na trzy bramki. Mistrzowie olimpijscy nie rezygnowali. Kwadrans przed końcem był już remis. Francuzi zaczęli lepiej bronić. Dziesięć minut przed syreną był 24:24. Kolejne trzy bramki padły łupem „Trójkolorowych”.  Rywale nie byli w stanie odpowiedzieć.

Na parkiecie zobaczyliśmy sześciu zawodników Industrii Kielce. Alex Dujszebajew zdobył dwie bramki. Daniel Dujszebajew i Miguel Sanchez zaliczyli po jednym trafieniu. Cztery gole rzucił Nedim Remili, a trzy Nicolas Tournat. Dylan Nahi nie wpisał się na listę strzelców.

Francja awansowała do fazy pucharowej z pierwszego miejsca. Ona, podobnie jak i Hiszpania, ćwierćfinałowego rywala pozna w poniedziałek. Będzie nim ktoś z dwójki Niemcy/Norwegia.