EURO 2018: Hiszpania wysoko ograła Macedonię. Wrócił Aginagalde

niedziela, 21 stycznia 2018 21:11 / Autor: Damian Wysocki

Reprezentacja Hiszpanii zrobiła kolejny krok w stronę najlepszej czwórki mistrzostw Europy w Chorwacji. Podopieczni Jordiego Ribery w swoim pierwszym meczu w głównej fazie turnieju pewnie pokonali 31:20 Macedonię.

Do składu Hiszpanii po krótkiej przerwie spowodowanej bólem pleców wrócił Julen Aginagalde. Obrotowy PGE VIVE na parkiecie spędził 8. minut. W tym czasie rzucił gola, zanotował asystę, wywalczył karnego oraz popełnił stratę.

W nieco mniejszym wymiarze, niż w poprzednich spotkaniach na parkiecie przebywał Alex Dujszebajew. Rozgrywający mistrzów Polski zagrał 16. minut. 25-latek był nieskuteczny. Z jego ośmiu rzutów tylko dwa znalazły drogę do bramki. Alex do zapisu dołożył trzy asysty, wywalczonego karnego oraz stratę.

Bez gola spotkanie zakończył młodszy z braci Dujszebajew - Daniel, który obecnie przebywa na wypożyczeniu z PGE VIVE do Celje Pivovarnej Lasko.

Hiszpania we wtorek o 18.15 zmierzy się ze Słowenią.