Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

SPORT

Drabik: Atmosfera w Tokio jest pozytywna

środa, 21 lipca 2021 10:32 / Autor: Damian Wysocki
Drabik: Atmosfera w Tokio jest pozytywna
Drabik: Atmosfera w Tokio jest pozytywna
Damian Wysocki
Damian Wysocki

Kielczanka Sandra Drabik od soboty jest już w wiosce olimpijskiej w Tokio, gdzie przygotowuje się do swojej pierwszej walki na igrzyskach. – Atmosfera jest pozytywna – mówi 33-letnia pięściarka.

Igrzyska XXXII Olimpiady są zupełnie inne od wcześniejszych. Odbywają się w dobie pandemii koronawirusa, przy rygorystycznym reżimie sanitarnym. Przekonała się o tym też pięściarska kadra, która po kilkugodzinnej podróży samolotem, spędziła sporo czasu w porcie lotniczym.

– Procedury na lotnisku trwały 4,5 godziny, a do tego dojazd do wioski. W sumie wszystko zajęło sześć godzin, więc ogólnie długo – wyjaśnia Sandra Drabik, cytowana przez Polski Związek Bokserski.

W wiosce olimpijskiej zameldowało się już większość sportowców, którzy od soboty będą rywalizować na igrzyskach.

– Atmosfera w Tokio jest pozytywna. Jest wielu sportowców z całego świata, więc cały czas wioska olimpijska żyje – mówi kielecka pięściarka, dla której to olimpijski debiut.

Rywalizacja w wadze muszej rozpocznie się w niedzielę. Polska kadra przygotowuje się do rywalizacji poza wioską.

– Autokary dowożą sportowców na miejsce, a tam mamy do dyspozycji salkę, w której jest sprzęt potrzebny do naszej dyscypliny – tłumaczy Sandra Drabik.

Poza kielczanką w Tokio zaprezentują się jeszcze dwie inne polskie pięściarki: Karolina Koszewska (69 kg) i Elżbieta Wójcik (75 kg). W składzie męskiej kadry narodowej jest Damian Durkacz (63 kg).

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO