Dafi Społem wygrywa za "6" punktów

sobota, 10 lutego 2018 18:07 / Autor: Piotr Natkaniec
Piotr Natkaniec

Siatkarze Dafi Społem Kielce wygrali z Łuczniczką Bydgoszcz 3:1. To bardzo ważne zwycięstwo w kontekście walki o utrzymanie się w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Pierwszy set prowadzony był pod dyktando gości, którzy od początku wyklarowali sobie bezpieczną przewagę i utrzymywali ją do końca partii. W drugim secie to kielczanie doszli do głosu. Choć Łuczniczka kilka razy łapała kontakt punktowy z gospodarzami, to ci za każdym razem odpierali atak i doprowadzili do remisu. W trzeciej partii podopieczni Dariusza Daszkiewicza złapali wiatr w żagle i byli poza zasięgiem przyjezdnym.

W decydującym secie było najwięcej emocji. Przez pierwszą część gry to gracze z Bydgoszczy prowadzili grę i wydawało się, że doprowadzą do tie-break'a. Jednak końcówka należała do kielczan. Najpierw przy stanie 15:17 zdobyli cztery punkty z rzędu, a potem odskoczyli rywalom, którzy nie byli w stanie już się podnieść.

Dzięki wygranej nad Łuczniczką, kielczanie znacznie zbliżyli się do miejsca dającego im możliwość gry w barażach o pozostanie w PlusLidze. Do drużyny z Bydgoszczy, która zajmuje obecnie 14. miejsce tracą 4 punkty.

Dafi Społem Kielce - Łuczniczka Bydgoszcz 3:1 (22:25, 25:23, 25:20, 25:22)