Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Jednosc

SPORT

Boisko przy Ściegiennego jeszcze jesienią? Miasto musi wygospodarować 1,8 mln zł

środa, 12 lipca 2023 16:13 / Autor: Damian Wysocki
Boisko przy Ściegiennego jeszcze jesienią? Miasto musi wygospodarować 1,8 mln zł
fot. Korona Kielce
Boisko przy Ściegiennego jeszcze jesienią? Miasto musi wygospodarować 1,8 mln zł
fot. Korona Kielce
Damian Wysocki
Damian Wysocki

Jeszcze jesienią boisko ze sztuczną nawierzchnią przy ulicy Ściegiennego 8 w Kielcach powinno odzyskać blask. Miasto przystąpiło do realizacji projektu, na który uzyskało wsparcie z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Na najbliższej sesji Rady Miasta radni pochylą się nad zmianami w budżecie. Na ten cel trzeba wygospodarować 1,8 miliona złotych.

Obecne boisko znajduje się w kiepskim stanie. Nie służy rozwojowi młodych talentów. Szansa na jego wyremontowanie pojawiła się w ramach „Programu Rozwoju Infrastruktury Piłkarskiej”, skierowanego do klubów ekstraklasy i I Ligi. Korona Kielce wystartowała w nim razem z miastem oraz sąsiednimi Nowinami. W tym drugim miejscu ruszyła już budowa boiska ze sztuczną nawierzchnią. Jak wygląda sytuacja w stolicy Świętokrzyskiego?

– Ministerstwo Sportu przysłało umowę dotyczącą dofinansowania remontu boiska przy ulicy Ściegiennego. Obecnie przygotowujemy się do ogłoszenia przetargu na wymianę nawierzchni boiska sztucznego, modernizacji oświetlenia na energooszczędne ledowe. Postępowanie może zostać ogłoszone w przyszłym tygodniu. W kolejnych tygodniach planujemy przetarg na zakup maszyn do utrzymania boisk sztucznych i naturalnych oraz remont pomieszczeń szatni będących zapleczem boiska sztucznego – informuje Marcin Januchta, rzecznik prezydenta Kielc, i uzupełnia: 

– Wyrażamy nadzieję, że późny termin oceny wniosku przez Ministerstwo, a przez to krótszy czas na realizację zadań, nie będą miały wpływu na zainteresowanie przetargiem przez wykonawców.

Wymiana oświetlenia powinna zakończyć się w sierpniu, a nawierzchni do października. Do tego momentu powinien zostać zakupiony sprzęt do pielęgnacji murawy. Remont szatni potrwa do końca listopada.

Koszt tych inwestycji to 3 499 999,00 zł. Wsparcie ministerstwa stanowi 1 667 700,00 zł. Miasto musi poszukać pieniędzy na realizację tego projektu w dotychczasowym budżecie. Radni pochylą się nad stosowną uchwałą na najbliższej, przyszłotygodniowej sesji.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO