Reklama Patronat Koncert życzeń Kontakt
Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 FM | Włoszczowa 94,4 FM
Tryb Ciemny
eM Radio
WŁĄCZ RADIO
OTWÓRZ NA TELEFONIE
Kod QR
FOT. um.skarzysko.pl
FOT. um.skarzysko.pl
W Skarżysku zdecydowali. Znamy wyniki Budżetu Obywatelskiego na 2027 rok
autor
Maciej Piętka
2026.06.22 16:56

Zakończyło się głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego Skarżyska-Kamiennej na 2027 rok. Mieszkańcy wybrali cztery projekty, które zostaną wpisane do projektu budżetu miasta i skierowane do realizacji.

Głosowanie trwało do północy z 21 na 22 czerwca. Według danych Urzędu Miasta udział w nim wzięło 3660 mieszkańców.

Najwięcej głosów zdobył projekt „Plac Marzeń przy Zalewie Rejowskim” na osiedlu Rejów, który uzyskał 722 głosy. Na drugim miejscu znalazła się inicjatywa „Aktywna Kamienna – Etap 7: zieleń, monitoring i rozwój Placu zabaw im. A. Biernackiego przy ul. Franciszkańskiej” z osiedla Dolna Kamienna II, na którą oddano 681 głosów.

Do realizacji zakwalifikowały się również projekty „Małe marzenia, wielka sprawa – świat zabawy i odkryć na Borze” (554 głosy) oraz „Bernatka OdNowa (IV) – rozbudowa strefy relaksu” na osiedlu Paryska (524 głosy).

– Cieszy mnie ogromnie tak duża mobilizacja całych osiedli. Każdy oddany głos to wyraz lokalnego patriotyzmu i jasny sygnał dla nas, w którym kierunku powinna iść modernizacja przestrzeni publicznych. Gratuluję autorom projektów – wykonaliście tytaniczną pracę, jednocząc wokół swoich pomysłów setki sąsiadów – podkreśla Arkadiusz Bogucki, prezydent Skarżyska-Kamiennej dla strony lokalnego Urzędu Miasta.

Zwycięskie projekty zostaną uwzględnione w projekcie budżetu miasta na 2027 rok.

CZYTAJ DALEJ