Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Zbiórka na rzecz półrocznej Igusi stanęła. „Wpłaty są naprawdę niewielkie”

środa, 05 stycznia 2022 12:45 / Autor: Weronika Kępa
Zbiórka na rzecz półrocznej Igusi stanęła. „Wpłaty są naprawdę niewielkie”
Źródło: siepomaga.pl
Zbiórka na rzecz półrocznej Igusi stanęła. „Wpłaty są naprawdę niewielkie”
Źródło: siepomaga.pl
Weronika Kępa
Weronika Kępa

Chora na SMA sześciomiesięczna Igusia z Opatowa wciąż walczy o życie. Szansą jest lek za ponad 9 mln zł. Niestety, zbiórka postępuje bardzo wolno… Przez ostatnie trzy tygodnie udało się zebrać nieco ponad 150 tysięcy złotych. W rzeczywistości to kropla nie w morzu, lecz w oceanie.

Od Sylwestra akcja zwolniła jeszcze bardziej… Bowiem to właśnie wtedy rodzice Igusi ogłosili, że wyjeżdżają do Niemiec, by tam ubiegać się o refundację terapii genowej.

„Wszyscy, którzy nas znają doskonale wiedzą, że jeszcze do nie dawna tata Igusi pracował w Niemczech i w ciągu ostatnich dni podjął jedną z trudniejszych decyzji w naszym życiu... Wraca do pracy do Niemiec. Już kilkukrotnie dostawał propozycje powrotu, ale bardzo bał się zostawić nas same. Podjęliśmy więc decyzję, że po nowym roku razem jedziemy do Niemiec i podejmiemy starania o leczenie”, napisali 31 grudnia, na stronie „Dzielna Igusia w walce z SMA” na Facebooku.

Rodzice zaznaczyli jednak, że nic nie jest pewne. Na miejscu mogą się okazać różne rzeczy. Nie jest powiedziane, że dziewczynka będzie leczona za darmo, dlatego też wciąż zbierają pieniądze na stronie siepomaga.pl.

„Wiemy, że jest szansa przyjęcia tam terapii genowej w ramach refundacji, ale niestety nic nie jest proste, więc zbiórka nadal trwa, bo szanse na refundację są niewielkie. Jednak liczy się czas, a zbiórka niemal stoi w miejscu, więc chociaż to bardzo ciężka decyzja robimy wszystko i staramy się wykorzystać nawet najmniejsza szansę na zdrowie dla naszego małego aniołka”.

Niestety, po tych informacjach zbiórka zwolniła jeszcze bardziej. Rodzice są załamani.

„Dzieje się to czego najbardziej się obawialiśmy... (…) Niestety, dochodzą nas wiadomości, że zbiórka została zamknięta co jest zupełną nieprawdą. Nie możemy tego zrobić i odebrać Idze szansy na leczenie. Bardzo byśmy prosili, aby jeszcze raz przeczytać ze zrozumieniem nasz poprzedni post i nie szerzyć dezinformacji, bo ma to potworny wpływ na postęp zbiórki i tak na prawdę cierpi na tym tylko jedna osoba - nasza córeczka”, napisali 4 stycznia.

Rodzice zaznaczają, że jeżeli uda się uzyskać refundację w Niemczech pieniądze zebrane na rzecz Igusi poprzez stronę siepomaga.pl zostaną przekazane na leczenie innych, chorych dzieci.

Link do zbiórki: https://www.siepomaga.pl/igunia

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO