Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Zarząd województwa podzielił obowiązki

środa, 15 maja 2024 14:10 / Autor: Michał Kita
Zarząd województwa podzielił obowiązki
fot.świętokrzyskie.pro
Zarząd województwa podzielił obowiązki
fot.świętokrzyskie.pro
Michał Kita
Michał Kita

Znamy oficjalny podział kompetencji w zarządzie województwa świętokrzyskiego. W trackie dzisiejszego (środa 15 maja) posiedzenia zarządu przyjęto również uchwałę w sprawie reorganizacji pracy urzędu marszałkowskiego. Od czerwca pojawią się m.in. nowe departamenty odpowiedzialne za wdrażanie unijnych funduszy, a także rolnictwo.

Jak informuje marszałek województwa świętokrzyskiego, Renta Janik, zmiany mają na celu usprawnienie i optymalizację działania urzędu.

– Zdecydowaliśmy o podziale dotychczasowego Departamentu Inwestycji i Rozwoju i utworzeniu dwóch odrębnych departamentów: Departamentu Wdrażania Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Departamentu Rozwoju Regionalnego. W urzędzie marszałkowskim powstanie również Departament Rolnictwa, Klimatu i Środowiska, który przejmie obowiązki dotychczasowych trzech departamentów: rolnictwa, środowiska i gospodarki odpadami oraz przyrody i klimatu – wyjaśnia.

W strukturze zarządu województwa marszałek Renata Janik odpowiedzialna będzie m.in. za nadzór nad Departamentem Rozwoju Regionalnego, Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego oraz Departament Budżetu i Finansów.

Wicemarszałek Grzegorz Socha zajmie się nadzorem nad kwestiami dotyczącymi rolnictwa, klimatu i środowiska oraz gospodarowania odpadami.

Drugi z wicemarszałków Marek Bogusławski, tak jak dotychczas będzie odpowiedzialny za kwestie ochrony zdrowia oraz dział IT.

Andrzej Pruś, jako członek zarządu, będzie odpowiadał za obszar dróg, transportu i kolei, z kolei Anita Koniusz, zajmować się będzie kwestiami dotyczącymi koordynacja zadań z zakresu kultury, turystyki i sportu.

Zmiany w funkcjonowaniu Urzędu Marszałkowskiego wejdą w życie od czerwca.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO