Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Zajęcia z pływania dla dzieci. Kiedy je zacząć?

piątek, 27 maja 2022 15:00 / Autor: Aleksandra Rękas
Zajęcia z pływania dla dzieci. Kiedy je zacząć?
Zajęcia z pływania dla dzieci. Kiedy je zacząć?
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Zbliżają się wakacje, a dla wielu dzieci będą one okazją do pierwszego kontaktu z wodą. Warto pomyśleć o tym zawczasu i już teraz zapisać pociechę na zajęcia z pływania.

Brodziki, zjeżdżalnie, fontanny… atrakcji, które umilają pobyt na basenie już niemowlakom nie brakuje. A kiedy pomyśleć o prawdziwych zajęciach z pływania? Michał Szymczyk, instruktor pływania z Klubu Pływackiego Korona-Swim Kielc podpowiada, że może być to szósty rok życia dziecka.

- Maluch jest już wtedy świadomy zadań, które przed nim stawia instruktor. Ale oczywiście na basen dobrze wybrać się, gdy dziecko jest mniejsze. Warto oswoić się z wodą, by przełamać barierę przed rozpoczęciem nauki. Szkolenie podzielone jest na kilka etapów – opowiada.

Pierwszym z nich jest oswojenie dziecka z wodą – zanurzenie głowy, otwieranie oczu pod wodą, pierwszy skok.

- Widzimy, że to ogromna frajda dla dzieci. Dobrze, gdy rodzic czuwa i wspiera, motywuje w razie jakichś słabości – podkreśla Michał Szymczyk.

Jeśli mamy w domu małego miłośnika pływania, warto zadbać o to, by sport stał się pasją na całe życie.

- Dajemy dzieciakom możliwość kontynuowania przygody z pływaniem. Zachęcamy do zawodowego pływania i codziennych treningów. Staramy się zagospodarować maluchom czas wolny, nie tylko na basenie, ale też na siłowniach i salach gimnastycznych. Zapraszamy do nas wszystkie dzieci z Kielc, które umieją, lub chcą zacząć pływać – zachęca Tomasz Żmiejko.

Już 22 czerwca, na basenie przy ulicy Jurajskiej 7, Klub Korona-Swim organizuje darmowe zawody dla dzieci w wieku od sześciu, do dziewięciu lat. Na małych pływaków czekają nagrody i medale.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO