Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Zagraj w grę i poznaj historię Rytwian!

wtorek, 04 sierpnia 2020 11:51 / Autor: Marzena Rygiel
foto https://gbprytwiany.naszabiblioteka.com/
Marzena Rygiel

„Psotny Skrzat” i „Mężczyzna ze świecą” to dwie mobilne gry terenowe, do zagrania w które zachęca Gminna Biblioteka Publiczna w Rytwianach. Stworzono je z myślą zarówno o najmłodszych, jak i dorosłych.

– Pierwszy raz w naszej bibliotece została opracowana mobilna gra terenowa. Skonstruowana jest na zasadzie Pokemon Go, z tym że chodząc z telefonem po naszej miejscowości poznajemy jej dzieje – mówi Dorota Gwizdowska, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Rytwianach. – Gra ma zainspirować do zagłębienia się w dokładniejszą historię wsi, którą można zaczerpnąć z książek znajdujących się w naszej bibliotece – dodaje.

Grę stworzono w dwóch wersjach - do korzystania z niej podczas spaceru po mieście lub bez wychodzenia z domu. Wersja dla dzieci trwa około 50 minut, dla dorosłych około dwóch godzin.

– Żeby zagrać, wystarczy pobrać na urządzenie z systemem android specjalną aplikację Action Track, dostępną w Sklepie Play. Mamy opracowane kody QR, które w dniu premiery opublikowane zostaną na naszej stronie internetowej i na Facebooku. Później przez pół roku będą dostępne w bibliotece – mówi Gwizdowska.

Premiera gry odbędzie się w sobotę, 8 sierpnia. Z tej okazji dla najlepszych graczy zostały przygotowane nagrody.

Pomysł powstał w trakcie pandemii w ramach projektu „Escape Room” i dofinansowany został z programu „Kultura w sieci” Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Nowy numer!
45/2020 45/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO