Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Wyprzedzał na łuku i podwójnej ciągłej. Było o krok od tragedii

środa, 23 maja 2018 08:20 / Autor: Piotr Wójcik
Piotr Wójcik

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Końskich zatrzymali prawo jazdy 20-letniemu kierowcy volkswagena, który na drodze krajowej nr 42 w miejscowości Zbójno, na łuku drogi, lekceważąc linię podwójną ciągłą, wyprzedzał trzy pojazdy w tym jednego tira. Gdyby nie szybka reakcja kierowcy jadącego z naprzeciwka, prawdopodobnie doszłoby do zderzenia czołowego obu pojazdów.

Wczoraj około godziny 10:00 na drodze krajowej nr 42 w miejscowości Fałków, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Końskich pełnili służbę w nieoznakowanym radiowozie. Ich uwagę zwrócił jadący z naprzeciwka volskwagen. Kierowca tego pojazdu na łuku drogi, ignorując linię podwójną ciągłą wyprzedzał trzy pojazdy. Jadący z naprzeciwka ford zmuszony był do gwałtownego hamowania, aby uniknąć zderzenia czołowego. Całość zdarzenia została nagrana przez policyjny wideorejestrator.

Mundurowi po chwili  zatrzymali pirata drogowego, którym okazał się 20-latek z gminy Fałków. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna posiadał prawo jazdy zaledwie od roku. W związku z rażącym naruszeniem przepisów ruchu drogowego, mundurowi zatrzymali kierowcy volkswagena prawo jazdy. Teraz jego sprawą zajmie się sąd.

Źródło: KWP Kielce

Oprac. Piotr Wójcik

Nowy numer!
45/2020 45/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO