Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Wydmuchał prawie promil. Jechał z małym dzieckiem

wtorek, 19 kwietnia 2022 09:45 / Autor: Aleksandra Rękas
Wydmuchał prawie promil. Jechał z małym dzieckiem
Wydmuchał prawie promil. Jechał z małym dzieckiem
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Policjanci z powiatu skarżyskiego mieli pracowite święta – w ich trakcie skontrolowali w sumie 222 uczestników ruchu drogowego, zatrzymali także dwóch kierowców pod wpływem alkoholu. Jednym z nich był 38-latek, który jechał z dwuletnią córką.

Wspomniany kierowca wpadł w sobotnie (16 kwietnia) popołudnie, na ulicy Słowackiego w Skarżysku.

- Po zbadaniu jego stanu trzeźwości okazało się, że mężczyzna miał w organizmie blisko promil alkoholu. Dodatkowo w pojeździe przewoził swoją dwuletnią córkę – wyjaśnia Jarosław Gwóźdź z Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku-Kamiennej.

Mężczyzna odpowie nie tylko za jazdę pod wpływem alkoholu, ale także za narażenie swojego dziecka na niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia.

Z kolei dwuletnia odsiadka grozi kierowcy tira, który został zatrzymany dziś rano.

- 60-latek z powiatu starachowickiego wiózł ciężarówką stalowe rury do Szwecji. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad pół promila zakazanej substancji – informuje policjant.

W sumie, na terenie powiatu skarżyskiego w Święta Wielkanocne czuwało blisko 40 policjantów. Mundurowi nałożyli 61 mandatów karnych, skierowali 25 wniosków o ukaranie do sądu oraz zastosowali 50 pouczeń. Zatrzymali dwa prawa jazdy i osiem dowodów rejestracyjnych.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO