Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Więcej funduszy na świętokrzyskie drogi lokalne

środa, 21 marca 2018 15:11 / Autor: Dariusz Skrzyniarz
fot. kielce.uw.gov.pl
Dariusz Skrzyniarz

Przeszło 25,5 miliona złotych to kwota jaką rząd przekazał województwu świętokrzyskiemu na wsparcie rozwoju lokalnych dróg. Środki przekazane będą do dyspozycji samorządów. Celem rządowego programu jest zwiększenie konkurencyjności regionu a także dostępności komunikacyjnej do innych miast, ważnych instytucji czy terenów inwestycyjnych.

Samorządy będą mogły wnioskować o fundusze na nowe drogi czy modernizację tych istniejących. Maksymalna kwota jaką mogą otrzymać miasta, gminy, powiaty to 5 milionów złotych. Rządowy program rozwoju lokalnych dróg przewiduje standardowe dofinansowanie do inwestycji sięgające 60 procent. W skali kraju rząd przekazał na te działania łącznie miliard i 300 milionów. To o pół miliarda więcej niż pierwotnie planowano. - Wcześniej takiego wsparcia od rządu dla samorządu nie było. Zwiększona kwota ma służyć bezpieczeństwu na drogach i rozwojowi gospodarczemu w gminach oraz powiatach - mówi wojewoda Agata Wojtyszek.

Urząd wojewódzki nabór wniosków już otworzył. Samorządy mają czas do 15 kwietnia na złożenie dokumentów. Natomiast inwestycje drogowe powinny być zrealizowane do końca roku.

Nowy numer!
45/2020 45/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO