Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

REGION

W skradzionych butach wprost do celi

poniedziałek, 22 lutego 2021 14:47 / Autor: Aleksandra Rękas
W skradzionych butach wprost do celi
W skradzionych butach wprost do celi
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Policyjnym dozorem zostali objęci dwaj bracia ze Skarżyska-Kamiennej – mężczyźni podejrzani są kradzież butów, dalmierza i… siekiery z miejscowego marketu. Wpadli na gorącym uczynku, złapani  przez pracowników ochrony.

Do kradzieży doszło w środę, w jednym z marketów budowlanych. Na miejscu funkcjonariusze zastali ochroniarzy, którzy zatrzymali dwóch mężczyzn.

- Okazało się, że 37-latek wspólnie ze swoim 48-letnim bratem wpadli po nieudanym fortelu zamiany obuwia. Jeden z nich wziął z półki buty, które założył. Kiedy okazało się, że rozmiar pasuje, mężczyzna włożył stare obuwie do pudełka i odłożył na sklepową półkę. Następnie obaj nieuczciwi klienci wyszli ze sklepu – wyjaśnia Jarosław Gwóźdź z Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku-Kamiennej.

 Podstęp mężczyzn został jednak odkryty i wpadli oni w ręce ochraniarzy. Wtedy okazało się, że mają oni ze sobą jeszcze elektroniczny dalmierz i siekierę. Za te rzeczy także „zapomnieli” zapłacić – wartość wszystkich akcesoriów wynosiła 750 złotych.

Rabusie zostali objęci policyjnym dozorem, grozi im pięć lat więzienia.

Nowy numer!
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO