Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

W piątek zaczyna się Tydzień Zdrowia Rodzin

czwartek, 25 maja 2023 09:20 / Autor: Aleksandra Rękas
W piątek zaczyna się Tydzień Zdrowia Rodzin
W piątek zaczyna się Tydzień Zdrowia Rodzin
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

„Na Dzień Matki Badanie a Nie Kwiatki” – to jedna z wielu akcji, które w najbliższych dniach organizuje świętokrzyski NFZ. W związku ze świętem mam, a także Dniem Dziecka i Dniem Seniora, jednocześnie odbywać się będzie Tydzień Zdrowia Rodzin.

Wydarzenia mają przypominać jak ważna jest profilaktyka zdrowotna - w każdym wieku i bez względu na płeć. A będzie ich cała masa: mobilne stanowisko profilaktyczne, atrakcje z okazji dnia dziecka, wsparcie dla kobiet w ciąży i w połogu oraz możliwość wykonania wielu profilaktycznych badań.

– Mam nadzieję, że podczas wydarzeń uda się u jak największej liczby osób zaszczepić nawyk dbania o zdrowie i zachowania profilaktyczne. Na razie bowiem statystyki są złe: większość chorób jest diagnozowana w dużym stopniu zaawansowania, a więc i ich leczenie jest podejmowane zbyt późno. Tymczasem mamy ogólnodostępne, bezpłatne, finansowane przez NFZ  narzędzia, dzięki którym możemy zapobiegać wielu zachorowaniom czy też sprawić, że wczesne ich wykrycie będzie skutkowało skuteczniejszym, krótszym i mniej uciążliwym leczeniem - mówi Małgorzata Kiebzak, dyrektor świętokrzyskiego oddziału NFZ.

Poniżej pełny harmonogram wydarzeń:

Od 26 maja do 2 czerwca, każda osoba, która odwiedzi Salę Obsługi Klientów Świętokrzyskiego OW NFZ przy al. IX Wieków Kielc 2a w Kielcach  otrzyma zaproszenie wraz z karnetem do wykonania bezpłatnych pomiarów w kiosku profilaktycznym (wzrost i waga, analiza składu ciała - poziom tkanki tłuszczowej i mięśniowej oraz  zawartość wody w organizmie, ciśnienie tętnicze krwi). Doradcy do spraw profilaktyki będą informować o możliwości skorzystania z profilaktycznych programów zdrowotnych, pomogą zalogować się do Internetowego Konta Pacjenta oraz zachęcą do pobrania bezpłatnych aplikacji MojeIKP i MojeFizjo. Poinformują o kalendarzu badań dla dzieci, mężczyzn i kobiet, projektach 8 tygodni do zdrowia i 8 tygodni do zdrowia po Covid-19,rozdają materiały edukacyjne i informacyjne. Przekonają, dlaczego warto korzystać z portali Akademia NFZ i jak wartościowe, smaczne i zdrowe są Diety NFZ.

26 maja(piątek) godz. 12 – 15, plac przed Świętokrzyskim Urzędem Wojewódzkim- stanowisko mobilne Świętokrzyskiego OW NFZ na evencie profilaktycznym Kuratorium Oświaty w Kielcach „Na Dzień Matki Badanie Nie Kwiatki”: analiza składu masy ciała, porady dietetyka, nauka samobadania piersi. Będzie można wykonać mammografię i cytologię. Udział w evencie wezmą panie ze Świętokrzyskiego Klubu „Amazonki” oraz przedstawiciele Wojewódzkiej Stacji Sanitarno–Epidemiologicznej w Kielcach.

31 maja, godz. 10-12 (środa), Sala Obsługi Klientów Świętokrzyskiego OW NFZ przy al. IX Wieków Kielc 2a w Kielcach - dyżur przedstawicieli Fundacji FEMINEI, która służy wsparciem dla kobiet na każdym etapie ciąży, porodu i połogu. Doradcy będą demonstrować na fantomach jak właściwie wykonać samobadanie piersi.

1 czerwca(czwartek) z okazji Dnia Dziecka, wszystkim  dzieciom, które wraz z opiekunami odwiedzą Salę Obsługi Klientów Świętokrzyskiego OW NFZ przy al. IX Wieków Kielc 2a w Kielcach,  będą rozdawane kolorowanki i drobne gadżety.

2 czerwca(piątek), godz. 12 – 15 Plac Literatów w Kielcach- mobilne stanowisko Świętokrzyskiego OW NFZ w STREFIE PROFILAKTYKI ZDROWOTNEJ  fundacji „Gerio” podczas I Kieleckich Senioraliów, które odbywają się pod hasłem „Dzień Dorosłego Dziecka”: analiza składu masy ciała, porady dietetyka, nauka samobadania piersi. Będzie można zrobić sobie podstawowe badania : ciśnienia, saturacji, poziomu cukru, słuchu ,wzroku oraz porozmawiać ze specjalistami ochrony zdrowia). Będzie pokaz Symulatora Starości i ćwiczenia dla zdrowia.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO