Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Wicemarszałek Renata Janik przekazuje maseczki dla pracowników i pensjonariuszy DPS-ów

środa, 22 kwietnia 2020 13:00 / Autor: Magdalena Nowak
Magdalena Nowak

Ponad 30 tysięcy maseczek trafi do pracowników oraz pensjonariuszy domów pomocy społecznej w regionie oraz innych miejsc gdzie przebywają osoby chore lub potrzebujące. Maseczki są sukcesywnie przekazywane przez pracowników Urzędu Marszałkowskiego, a finansowane z unijnego projektu "Świętokrzyska Ekonomia Społeczna".

Zarząd znalazł oszczędności w ramach unijnego projektu, które zostały przeznaczone na uszycie maseczek dla osób najbardziej potrzebujących. – Maseczki trafiły już do ośrodków, które jako pierwsze zgłosiły się do nas o pomoc, m.in. kieleckich Domów Pomocy Społecznej:  DPS im. Jana Pawła II, DPS im. Antoniego Kępińskiego, Domu Seniora Nestor – wymienia Renata Janik, wicemarszałek województwa świętokrzyskiego.  

– Maseczki są szyte przez pracowników firm z sektora ekonomii społecznej naszego regionu i rozdysponowywane do miejsc, gdzie są osoby potrzebujące, niesamodzielne czy niepełnosprawne, tak aby każdy mógł poczuć się chociaż trochę bezpieczniej – dodaje Renata Janik.

Maseczki to tylko niewielki procent całego wachlarza działań, które są finansowane z pieniędzy Europejskiego Funduszu Społecznego, w trybie pilnym przekierowywanych na walkę z koronawirusem. Już niedługo ruszy duży projekt, o wartości 32 mln zł,  wspierający pięć szpitali wojewódzkich, świętokrzyskie pogotowie ratunkowe i Regionalne Centrum Naukowo Technologiczne. Kolejnych kilkadziesiąt mln złotych zostanie rozdysponowane m.in. na wsparcie szpitali powiatowych oraz pracodawców walczących o utrzymanie dotychczasowego poziomu zatrudnienia w swoich firmach.

Nowy numer!
46/2020 46/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO