Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Nowy rok akademicki za pasem. UJK rozpoczęło rekrutację

wtorek, 02 czerwca 2020 09:12 / Autor: Weronika Kępa
Weronika Kępa

Od poniedziałku, 1 czerwca, maturzyści mogą rejestrować się w systemie internetowym Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Tegoroczna rekrutacja będzie się nieco różnić od tych organizowanych w latach poprzednich. Ostateczne listy studentów mogą zostać opublikowane nawet z początkiem października.

O przyjęciu na studia, jak zawsze, zdecyduje wynik egzaminu maturalnego. Wyjątkiem są kierunki artystyczne i wychowanie fizyczne, gdzie na kandydatów czeka egzamin wstępny.

Oferta Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach jest bardzo szeroka. Uczelnia proponuje aż 50 kierunków studiów w trzech lokalizacjach: Kielcach, Piotrkowie Trybunalskim i Sandomierzu. - Na pierwszym stopniu przygotowaliśmy blisko trzy tysiące miejsc, w tym ponad dwa tysiące w Kielcach - informuje Piotr Burda, rzecznik prasowy UJK.

Tegoroczna rekrutacja będzie się nieco różnić od tych organizowanych w latach poprzednich. Wszystko jest wynikiem pandemii koronawirusa i przesunięcia terminu matury na 8 czerwca. Wyniki egzaminu dojrzałości mają być znane najpóźniej 11 sierpnia. Dlatego też władze UJK ostatni dzień rejestracji w internetowym systemie rekrutacji wyznaczyły na 17 sierpnia.

Drugi nabór rozpocznie się 5 września i potrwa do 4 października. Będzie dotyczyć kierunków, na których nie zostały zapełnione limity miejsc.

Nowy rok akademicki rozpocznie się 12 października.

Nowy numer!
46/2020 46/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO