Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Uczniowie „Kopernika” wrócili z zagranicznych staży

środa, 10 lipca 2024 13:38 / Autor: Michał Łosiak
Uczniowie „Kopernika” wrócili z zagranicznych staży
Uczniowie „Kopernika” wrócili z zagranicznych staży
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Nauka nowych umiejętności, praktyka zawodowa, poznawanie innych kultur i zwiedzanie – tak wyglądały zagraniczne staże, z których właśnie wrócili uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika w Kielcach. Radiu eM Kielce opowiedzieli o swoim pobycie w Czechach i Portugalii.

Wyjazdy, podczas których młodzi ludzie z trzecich klas technikum w kieleckim „Koperniku” szlifowali swoje umiejętności zawodowe, trwały trzy tygodnie. Jakub był w Ostrawie, gdzie w tamtejszej drukarni obsługiwał maszyny.

– Wykonywałem proste zlecenia, ciąłem plakaty i przygotowywałem je do wysyłki dla klientów. Podczas pobytu zwiedziliśmy m.in. Pragę i Ołomuniec. Sama Ostrawa również była piękna. To była świetna przygoda i liczę, że uda mi się znów tam pojechać. Nauczyłem się obsługi wielu maszyn i programów. Mogłem także poznać język czeski i poprawić swój angielski – tłumaczył uczeń. Z kolei Aleksandra staż odbywała w ostrawskiej kancelarii prawnej.

– Nauczyłam się archiwizacji dokumentów i tego, jak to wygląda w Czechach. Doskonaliłam także swoje umiejętności językowe. Nie zabrakło czasu na rekreację. Chodziliśmy na wycieczki, byliśmy na basenie, kręglach  i laserach – opowiadała uczennica „Kopernika”.

Portugalską Bragę odwiedziła Anna. Praktykę odbyła w firmie zajmującą się odnawianiem klasycznych samochodów.

– Robiłam tam zdjęcia i krótkie ujęcia filmowe, które publikowane były w mediach społecznościowych. Za mną wielka przygoda, która dała mi możliwość rozwoju – podkreślała.

W tym samym mieście staż odbywał również Mateusz. Pracował w tamtejszym parku linowym.

– Przygotowywałem grupy do przejścia danych tras i obsługiwałem klientów. Poprawiłem tam swoje umiejętności językowe i nawiązywania kontaktów – dodał.

Staże odbywały się w ramach programu Erasmus+.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO