Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Uczeń z powiatu kieleckiego na podium ogólnopolskiego konkursu "List do Taty"

czwartek, 25 listopada 2021 16:45 / Autor: Weronika Kępa
Uczeń z powiatu kieleckiego na podium ogólnopolskiego konkursu "List do Taty"
Fot. Krzysztof Słoń
Uczeń z powiatu kieleckiego na podium ogólnopolskiego konkursu "List do Taty"
Fot. Krzysztof Słoń
Weronika Kępa
Weronika Kępa

Wśród zwycięzców szóstej edycji konkursu "List do Taty" organizowanego przez Komisję Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej we współpracy z Fundacją Cyryla i Metodego znalazł się Dominik Słapka, uczeń Szkoły Podstawowej imienia Jana Pawła II w Piotrowie (gmina Łagów).

"List do Taty" to konkurs skierowany do uczniów czwartych i piątych klas szkół podstawowych i jest organizowany w okręgach wyborczych senatorów, którzy zgłosili się do udziału w jego przeprowadzeniu. W Kielcach i powiecie kieleckim inicjatywę podjął senator Krzysztof Słoń.

– Łącznie, w skali kraju, do konkursu zgłoszono dwa tysiące osiemset prac, a w moim okręgu - dwieście dwadzieścia. Pochodziły one z ponad czterdziestu placówek. Bardzo dziękuję Kuratorium Oświaty, dyrektorom placówek, do których zgłosiłem się, by ten konkurs został u nich przeprowadzony, a także nauczycielom i wychowawcom, którzy przy okazji inicjatywy przeprowadzili lekcje na temat roli ojca w rodzinie i wychowaniu dzieci - mówi senator.

Spośród setek prac kapituła wyróżniła dwadzieścia. - Z tego zostały wybrane trzy i z tych trzech jedna, która zajęła na etapie okręgowym pierwsze miejsce. Wysłałem ją do Warszawy na etap ogólnopolski. Ku mojej radości okazało się, że zajęła trzecie miejsce w kraju. Jej autorem jest Dominik Słapka z powiatu kieleckiego - informuje Krzysztof Słoń.

Senator nie ukrywa, że patrzenie na sukcesy młodzieży z jego okręgu to wielka satysfakcja. - Dominik napisał wspaniały i wzruszający list. Ukazuje on wielką wdzięczność i miłość jaką żywi chłopiec do swojego taty. Dla mnie to ogromna radość i frajda, że mogłem przeprowadzić taki konkurs w moim okręgu senackim - stwierdza.

Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objął Rzecznik Praw Dziecka, Mikołaj Pawlak.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO