Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Trwają „Wakacje z WOT”

środa, 10 lipca 2024 10:31 / Autor: Michał Łosiak
Trwają „Wakacje z WOT”
Trwają „Wakacje z WOT”
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Strzelanie, odpieranie ataku wroga, wykrywanie przeciwnika – między innymi takie umiejętności doskonalą ochotnicy 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Pomimo wysokich temperatur, żołnierze nie szczędzą zapału podczas ćwiczeń.

Trwa szesnastodniowe szkolenie podstawowe, które rozpoczęło się w sobotę (6 lipca). Do programu „Wakacje z WOT” zgłosiło się 70 ochotników.

– Żołnierze każdego dnia uczestniczą w intensywnych zajęciach. Uczą się bezpiecznego i efektywnego posługiwania się bronią,  pierwszej pomocy medycznej, pracy z mapą oraz łączności. Pod okiem instruktorów oraz podchorążych z Wojskowej Akademii Technicznej realizowali szkolenie z taktyki zielonej. W Kielcach na tzw. „Tarczowni”, czyli placu ćwiczeń taktycznych, uczyli się wykrywać przeciwnika i odpierać kontakt ogniowy. Dla szkolonych większość zajęć przygotowanych jest na obiektach wojskowych. Strzelać z karabinka MSBS Grot będą na strzelnicy w Jędrzejowie, natomiast zakwaterowani są przy ul. Mielczarskiego w Kielcach – informuje ppor. Daniel Woś z 10. ŚBOT.

Szkolenie potrwa do 21 lipca i po zdanym egzaminie ochotnicy złożą przysięgę wojskową na Kieleckiej Bukówce.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO