Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Szybciej do Warszawy i więcej połączeń do Lublina

poniedziałek, 16 grudnia 2019 07:09 / Autor: Piotr Natkaniec
Piotr Natkaniec

Powrót czterech bezpośrednich połączeń z Kielc do Lublina i szybsza podróż do Warszawy – to najważniejsze nowości dla województwa świętokrzyskiego w nowym rocznym rozkładzie PKP Intercity, który wejdzie w życie w niedzielę, 15 grudnia 2019 roku.

Pasażerowie będą mogli ponownie korzystać z połączenia TLK Nida łączącego Kielce z Warszawą. Pociąg umożliwi poranny przyjazd do stolicy, zatrzymując się na Warszawie Centralnej o 8:05.

Trasę zmienia nocny pociąg TLK Ustronie relacji Przemyśl – Kołobrzeg. Wraca na trasę podstawową przez Warszawę i pojedzie w skróconej relacji Kraków – Kołobrzeg. W rozkładzie 2018/2019 pociąg ze względu na prace modernizacyjne na liniach kolejowych kursował trasą objazdową na odcinku Kielce – Iława przez Częstochowę, Zduńską Wolę, Karsznice, Inowrocław i Toruń. Tym samym Suchedniów i Skarżysko-Kamienna odzyskają połączenie z Warszawą, Krakowem i Radomiem oraz Trójmiastem.

Od 15 grudnia dużo łatwiej będzie dojechać z Kielc do Lublina. Na tory wracają cztery bezpośrednie pociągi między tymi miastami, między innymi nowy skład IC Bolko relacji Lublin – Szczecin przez Kielce, Wrocław i Zieloną Górę. IC Żeromski relacji Olsztyn – Kraków w nowym rozkładzie pojedzie zmienioną trasą przez Żelisławice i Centralną Magistralę Kolejową. Dzięki temu czas przejazdu między Kielcami a Warszawą wyniesie około 2 godzin i 30 minut, czyli około 20 minut krócej niż najszybszy obecnie pociąg na tej trasie.

PKP Intercity wprowadza nowy postój – Skarżysko Kościelne. Dzięki temu pociągi relacji Warszawa – Przemyśl, które do tej pory omijały Skarżysko-Kamienną będą obsługiwać miasto.

Otwarcie linii kolejowej łączącej Warszawę i Lublin spowoduje, że jadące przez Kielce pociągi IC Morcinek, IC Bolko i TLK Sztygar przestaną kursować tymczasową trasą do Warszawy i pojadą do Lublina. Wpłynie to na zmniejszenie liczby połączeń między Kielcami a stolicą z siedmiu do sześciu.

Dokładne informacje na temat biletów i rozkładu jazdy przewoźnika pasażerowie uzyskają na stronie www.intercity.pl.

Nowy numer!
46/2020 46/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO