Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Sześciu pijanych kierowców wpadło w trakcie weekendu

poniedziałek, 29 kwietnia 2024 14:28 / Autor: Aleksandra Rękas
Sześciu pijanych kierowców wpadło w trakcie weekendu
Sześciu pijanych kierowców wpadło w trakcie weekendu
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Tylko od piątku (26 kwietnia), w ręce kieleckich policjantów wpadło sześciu kierowców na podwójnym gazie. Dwoje z nich udało się zatrzymać dzięki czujności świadków ich drogowych wyczynów.

 - Gdy policjanci przyjechali na wskazane miejsce, zastali mężczyznę, który odpowiadał rysopisowi temu ze głoszenia. Jak się okazało, że był to 26–letni mieszkaniec gminy Bodzentyn, który posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a badanie stanu trzeźwości wykazało 2,3 promila alkoholu w jego organizmie – mówi mł. asp. Małgorzata Perkowska-Kiepas z KMP w Kielcach.

Kolejna osoba wpadła w niedzielne (28 kwietnia) popołudnie. Kompletnie pijana kierująca jechała od Daleszyc w kierunku Kielc slalomem i wykonywała ryzykowne manewry.

- Auto ze zgłoszenia zostało zatrzymane przez policjantów z Komisariatu Policji IV w Kielcach na ulicy Wojska Polskiego. Jak się okazało za kierownicą siedziała 46-letnia mieszkanka powiatu kieleckiego, której badanie stanu trzeźwości wykazało dwa i pół promila alkoholu w organizmie – uzupełnia policjantka.

26-latkowi i 46-latce grożą po trzy lata więzienia, mężczyzna odpowie też za jazdę mimo zakazu.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO