Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Przyznano "Świętokrzyskie Victorie"

czwartek, 26 maja 2022 23:22 / Autor: Dominika Skowron
Przyznano "Świętokrzyskie Victorie"
Przyznano "Świętokrzyskie Victorie"
Dominika Skowron
Dominika Skowron

Wczoraj, 26 maja, w Filharmonii Świętokrzyskiej odbyło się uroczyste rozdanie nagród dla laureatów XIV edycji nagrody marszałka "Świętokrzyska Victoria". Nagrody przyznano wyróżniającym się osobom, firmom i samorządom z województwa świętokrzykiego. 

Nagrodę przyznawano w trzech kategoriach: przedsiębiorczość, samorządność - dla gmin i powiatów, osobowość - dla przedstawicieli organizacji pozarządowych, społeczników i regionalistów. 

- Nagroda "Świętokrzyska Victoria" wpisała się w tradycję naszego województwa, dlatego każdego roku honorujemy nią najaktywniejszych samorządowców, przedsiębiorców i osobowości - mówiła na początku uroczystości Renata Janik, wicemarszałek województwa świętokrzyskiego, witając wraz z przewodniczącym sejmiku wojewódzkiego, Andrzejem Prusiem, zebranych gości. 

1

Nagrody otrzymali: kategoria "Osobowość" - Mirosław Gębski, starosta kielecki, popularyzator historii. 

Kategoria "Samorządność": Gmina Solec - Zdrój, za przeprowadzenie rewitalizacji miejscowości, wprowadzenie e-usług, modernizację oczyszczalni, oświetlenia ulicznego i modernizację budynków. 

Kategoria "Przedsiębiorczość": Fabryka Kotłów SEFAKO, jeden z największych i najbardziej cenionych producentów kotłów energetycznych w Europie. 

- Od dłuższego czasu słowo "victoria" kojarzy mi się z "Victorią Świętokrzyską". Zawsze z niecierpliwością czekam na spotkanie z tymi, którym nasza codzienność nie jest obojętna. Z tymi, którzy wychodzą przed szereg, którzy robią więcej, niż się od nich oczekuje. To niezwykle energetyczne spotkanie. - mówił senator, Krzysztof Słoń. 

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO