Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Świętokrzyska Grupa Przemysłowa otwiera nowe perspektywy przed regionem

wtorek, 05 lipca 2022 17:19 / Autor: Łukasz Czerwiak
Świętokrzyska Grupa Przemysłowa otwiera nowe perspektywy przed regionem
Świętokrzyska Grupa Przemysłowa otwiera nowe perspektywy przed regionem
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

W Chęcinach została zainagurowana Świętokrzyska Grupa Przemysłowa Industria. Świętokrzyskie Kopalnie Surowców Mineralnych, które postawiły na zielony wodór tworzą nowe perspektywy dla gospodarki w województwie świętokrzyskim.

- Świętokrzyska Grupa Przemysłowa staje się liderem w aktywności gospodarcze na terenie ziemi świętokrzyskiej - mówił poseł Krzysztof Lipiec, pełnomocnik kieleckich struktur Prawa i Sprawiedliwości.

Posłuchaj całej wypowiedzi:

- Nasze dzisiejsze ogłoszenie Świętokrzyskiej Grupy Przemysłowej Industria ma na celu pokazanie gospodarki przyszłości. Liczymy na to, że nasze produkcja zielonej energii, zielonego wodoru, który zostanie udostępniony podmiotom w regionie doprowadzi do tego, że w województwie świętokrzyskim będzie opłacało się lokować fabryki oraz zakłady przemysłowe. Te zakłady będą mogły działać na zupełnie nowych zasadach. Nie tylko w sposób ekologiczny, ale także będą tworzyły dobrze płatne miejsca pracy – opowiadał Szczepan Ruman, prezes zarządu Świętokrzyskich Kopalni Surowców Mineralnych. 

- Kolejny przykład, że województwo świętokrzyskie wchodzi w XXI wiek, ponieważ otwiera się na nowoczesne technologie - mówił Piotr Wawrzyk, wiceminister Spraw Zagranicznych.

Posłuchaj całej wypowiedzi:

W ramach wydarzenia odbyło się także II Spotkanie Klastra Wodorowego im. Braci Łaszczyńskich, na którym spółka przyjęła nowych członków i zaprezentowała plany działania na nadchodzące lata.

DSC 0276DSC 0272DSC 0264DSC 0257

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO