Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Sprzedawco, uważaj na oszustów! Ekspedientka straciła 400 złotych

piątek, 16 października 2020 07:10 / Autor: Aleksandra Rękas

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Busku-Zdroju poszukują mężczyzny, który jest podejrzewany o oszustwo. Do zdarzenia doszło siódmego października tego roku, około godz. 13:12 w Busku-Zdroju, przy ul. Bohaterów Warszawy 114 A, w kiosku z prasą przy markecie Kaufland.

Wczoraj do komendy w Busku-Zdroju, zgłosiła się ekspedientka pracująca we wspomnianym kiosku. Jak zeznała, siódmego października do punktu przyszedł mężczyzna, który dokonał niewielkich zakupów i zapytał, czy ekspedientka może wymienić mu pieniądze – miał tysiąc złotych w banknotach dwudziestozłotowych. Poprosił o wyższe nominały.

Kobieta przygotowała dziesięć banknotów stuzłotowych, a mężczyzna dał jej plik dwudziestozłotówek. Podczas przeliczania okazało się, że brakuje jednego banknotu. Mężczyzna ponownie policzył pieniądze i dołożył brakujący nominał. Kobieta nie licząc banknotów po raz drugi, dała mu tysiąc złotych, po czym mężczyzna wyszedł. Później okazało się, że została oszukana na kwotę 400 złotych.

Mundurowi poszukują sprawcy. O kontakt proszone są osoby, które rozpoznają wizerunek mężczyzny, a także ci, którzy mogli być świadkami tego zdarzenia. Można stawić się osobiście w Komendzie Powiatowej Policji w Busku-Zdroju (Al. Mickiewicza 19) lub dzwonić pod numer telefonu 47 8045 263 (od poniedziałku do piątku w godz. 7:30 – 15:30). Telefonować można także na całodobowy numer 47 8045 200  Komendy Powiatowej Policji w Busku-Zdroju oraz na numer alarmowy 112.

Policjanci apelują do osób przyjmujących pieniądze, by dokładnie sprawdzały, czy kwota zadeklarowana przez osobę wpłacającą jest zgodna z rzeczywistością. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości warto kilkakrotnie przeliczyć banknoty. Ważne też, by zwracać uwagę na to, czy banknoty nie noszą śladów fałszerstwa.  

Nowy numer!
45/2020 45/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO