Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Spędź wakacje z Muzeum Zamkowym w Sandomierzu

czwartek, 20 czerwca 2024 11:58 / Autor: Aleksandra Rękas
Spędź wakacje z Muzeum Zamkowym w Sandomierzu
Spędź wakacje z Muzeum Zamkowym w Sandomierzu
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Warsztaty, ciekawostki o podróżowaniu w dawnych latach, a także możliwość obejrzenia wystaw. Tak zapowiada się "Lato w Zamku – Czwartki w Muzeum", w Muzeum Zamkowym w Sandomierzu.

Ja informuje Marcin Kapka, rzecznik prasowy Muzeum Zamkowego w Sandomierzu, zajęcia odbywać się będą w każdy wakacyjny czwartek w lipcu i sierpniu.

– Tematyka poświęcona zostanie nie tylko aspektom historycznym Zamku Królewskiego w Sandomierzu. Odbędą się także między innymi warsztaty nawiązujące do wystaw stałych i czasowych, które w tym okresie można oglądać –  wylicza Kapka.

Jedno ze spotkań poświęcone będzie zagadnieniu podróżowania. Uczestnicy zajęć dowiedzą się, jak wyglądały podróże elit i monarchów. Poruszony będzie też temat organizacji uroczystych przyjęć, a także dawnych i współczesnych zasad savoir – vivre.

– Będzie można dowiedzieć się, jak dawniej wyglądały uczty królewskie i co na nich zwykle jadano. Nawiązując do najcenniejszego zabytku w zbiorach archeologicznych jakim są Szachy Sandomierskie, uczestnicy czwartkowych spotkań będą mogli poznać średniowieczne gry i zabawy oraz poznać tajniki gry w szachy – zachęca rzecznik Muzeum Zamkowego w Sandomierzu.

Nie zabraknie też słodkich niespodzianek, przewidziano również warsztaty malarskie oraz florystyczne. Spotkania będą trwały od godziny 10 d 13.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO