Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Samorząd pomoże harcerzom

piątek, 11 sierpnia 2017 10:51 / Autor: Dariusz Skrzyniarz
Dariusz Skrzyniarz

Organizację największych wydarzeń harcerskich wesprze samorząd województwa świętokrzyskiego. Reprezentanci Chorągwi Kieleckiej ZHP, Głównej Kwatery ZHP podpisali z marszałkiem Adamem Jarubasem list intencyjny w tej sprawie. Na horyzoncie pojawiła się także możliwość współpracy zagranicznej.

List intencyjny dotyczy współpracy pomiędzy władzami regionu świętokrzyskiego oraz Chorągwią Kielecką ZHP w ramach przygotowań do wysłania reprezentacji województwa na organizowany przez Główną Kwaterę ZHP Zlot ZHP 2018. Impreza odbędzie się się w sierpniu przyszłego roku w Gdańsku na wyspie Sobieszewskiej.

Druga część listu mówi o współpracy pomiędzy wszystkimi trzema podmiotami przy organizacji programu Home Hospitality podczas World Scout Jamboree 2023 oraz EuroJam 2021 w Gdańsku na Wyspie Sobieszewskiej. W ramach tej współpracy województwo świętokrzyskie odwiedzą grupy skautów z Europy i Świata, którzy będą mogli zapoznać się lokalnymi atrakcjami, lokalną kulturą, zwyczajami i gościnnością. Warunkiem realizacji tego programu jest przyznanie ZHP organizacji tychże wydarzeń, która zostanie podjęta na konferencji Światowej Organizacji Ruchu Skautowego w Baku 16 sierpnia tego roku.

To nie wszystkie wieści jakimi podzielili się nasi harcerze. W ubiegły czwartek Chorągiew Kielecka ZHP gościła Naczelnika Skautów Kolumbii Pana Samuela Castillo Berrio. Podczas wizyty rozmawiano o możliwych drogach współpracy obu organizacji. - Jedną z nich mogłaby być wymiana młodzieży np. w ramach Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej „Wiatraczek”, który już po raz 45. będzie organizowany w przyszłym roku w Kielcach przez harcerzy. Skauci z Kolumbii mogliby przyjechać nie tylko jako uczestnicy, ale też być częścią International Service Team, czyli drużyny sztabowej i prowadzić dla młodych artystów oraz świętokrzyskiej młodzieży różnorakie warsztaty i zajęcia w ramach Miasteczka Festiwalowego – poinformowało biuro Chorągwi Kieleckiej ZHP.

W tej chwili harcerze z Kielc poszukują źródeł finansowania swoich planów.

Nowy numer!
45/2020 45/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO