Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Rower miejski w Starachowicach już niedługo

środa, 24 kwietnia 2024 10:43 / Autor: Maciej Piętka
Rower miejski w Starachowicach już niedługo
FOT. starachowice.eu
Rower miejski w Starachowicach już niedługo
FOT. starachowice.eu
Maciej Piętka
Maciej Piętka

Już w środę (1 maja) oficjalnie rusza starachowicki System Roweru Miejskiego STAR BIKE. Będzie składał się on z 145 rowerów, w tym 90 korzystających z napędu elektrycznego.

Pierwsze testy rozpoczęły się już zeszłej jesieni. Teraz władze miasta zapewniają, że wszystko jest gotowe, a rowery będą cieszyć się dużym zainteresowaniem zarówno mieszkańców jak i turystów.

– Tegoroczny sezon rowerowy będzie wyjątkowy. Wszak będzie to pierwszy moment, w którym ważną rolę odegra nowy System Roweru Miejskiego STAR BIKE. Starachowice stawiają na turystykę rowerową. Budujemy ścieżki dla jednośladów, współorganizujemy wielkie wydarzenia kolarskie, a wspólnie z mieszkańcami zwiedzamy okolice podczas Rodzinnych Rajdów Rowerów – wylicza Marek Materek, prezydent Starachowic.

Stacje stanęły w różnych częściach miasta. Na liście tych lokalizacji znajdziemy m.in. oba komunikacyjne Centra Przesiadkowe (Dolne i Wschodnie), zrewitalizowaną przestrzeń Lubianki, okolice Szlakowiska, budynku zaplecza sportowego, Galerii „Skałka”, a także Urzędu Miejskiego.

 Fota123.jpeg

Do korzystania z rowerów miejskich wymagana jest specjalna aplikacja Roovee. Po jej pobraniu i założeniu konta, wystarczy doładować portfel, zeskanować specjalny kod QR z roweru i… można jechać.

Za pierwsze 30 minut korzystania z jednośladu zapłacimy złotówkę. Jeśli uda nam „zmieścić się” w godzinie to koszt wynosi dwa złote. Z kolei każde kolejne 60 minut to cztery złote dopłaty. Można również zaopatrzyć się w karnet przejazdowy na 50 godzin, który kosztuje 40 złotych.

Rowery miejskie ruszą na ulice Starachowic już 1 maja.

źródło: starachowice.eu

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO