Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

RCNT z prestiżowym wyróżnieniem

wtorek, 21 września 2021 15:36 / Autor: Magdalena Nowak
RCNT z prestiżowym wyróżnieniem
RCNT z prestiżowym wyróżnieniem
Magdalena Nowak
Magdalena Nowak

Regionalne Centrum Naukowo Technologiczne otrzymało certyfikat „Wysoka jakość w ochronie zdrowia” potwierdzający spełnianie najwyższych standardów w wykonywaniu świadczeń medycznych i budowaniu kontaktów z pacjentami. Specjalne wyróżnienia otrzymał również dyrektor RCNT, Marcin Zawierucha.

Konkurs i Program Certyfikacji "Wysoka Jakość w Ochronie Zdrowia" organizuje Quality Institute. Instytut realizuje m.in. własne projekty certyfikowania organizacji, produktów i usług, adresowane m.in. do branży medycznej.

Dokument przyznawany jest podmiotom wyróżniającym się wysoką jakością świadczeń, nowoczesnym modelem zarządzania i troską o budowanie jak najlepszych relacji z pacjentami. Te wskaźniki oceniane są na podstawie dwuetapowych badań ankietowych przeprowadzanych i opiniowanych przez Komisję Ekspercką QI.

RCNT w procesie certyfikacyjnym otrzymał 48 punktów na 50 możliwych. Ważną rolę w uzyskaniu tak wysokiego wyniku miało zaangażowanie laboratorium w Podzamczu w walkę z epidemią koronawirusa – przypomnijmy, że RCNT wykonuje średnio co drugi spośród wszystkich testów na obecność SARS Cov2 przeprowadzanych w województwie świętokrzyskim.

– Certyfikaty dokumentują profesjonalizm pracowników i zaangażowanie wszystkich pracowników RCNT. To ich praca została tak naprawdę po raz kolejny doceniona – komentuje dyrektor Marcin Zawierucha.

Dyrektor RCNT Marcin Zawierucha odebrał również Certyfikat Nadzwyczajny i statuetkę Laur Nowoczesności. Wyróżnienie takie otrzymują osoby zarządzające certyfikowanymi placówkami medycznymi, w których wprowadzono zaawansowane systemy zrządzania jakością i które wyróżniają się na tle innych jednostek branży medycznej nowoczesnością i dynamiką rozwoju, silną pozycją rynkową oraz innowacyjnością.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO