Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Questingi historyczne rozstrzygnięte. Laureaci uhonorowani

piątek, 10 grudnia 2021 14:02 / Autor: Aleksandra Rękas
Questingi historyczne rozstrzygnięte. Laureaci uhonorowani
Questingi historyczne rozstrzygnięte. Laureaci uhonorowani
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Poznaliśmy laureatów questingów Spacer z historią „Czas Bohaterów”. Uczestnicy rozgrywek, wśród których nie brakowało najmłodszych i nieco starszych, zmierzyli się z łamigłówkami i wykazali wiedzą na temat różnych postaci z naszego regionu. Dziś odebrali nagrody z rąk wojewody świętokrzyskiego.

W projekcie Spacer z historią „Czas Bohaterów można było uczestniczyć zarówno w formie tradycyjnej, czyli odwiedzając konkretne miejsca w naszym regionie, jak i online. Zadania, choć nie były bardzo trudne, wymagały historycznej wiedzy.

- Województwo świętokrzyskie jest przebogate w treści historyczne. Warto odkrywać je na nowo, poznawać naszą historię. Ogromnie cieszy mnie to, że w takie konkursy angażują się już najmłodsi – podkreślał Zbigniew Koniusz, wojewoda świętokrzyski.

Mateusz Dróżdż, zdobywca pierwszego miejsca w konkursie, przyznał, że to już kolejny projekt, w którym brał udział.

- Uczestniczyłem też w quizie „Vivat 3 Maj”. Tym razem musiałem wykazać się umiejętnością łączenia faktów, a także rozpoznawaniem obiektów w naszym regionie. Nie brakowało wykreślanek, krzyżówek i innych zagadek. W finale liczył się także czas, w którym udzielono odpowiedzi – powiedział.

Jak dodał, jest zaskoczony zwycięstwem. Podobnie jak Natan Ciba, który także znalazł się na podium.

- Wziąłem udział w konkursie, ponieważ interesuję się historią. Chciałem spróbować swoich sił – stwierdził.

Wśród osób nagrodzonych znaleźli się między innymi: Agnieszka Tercz, Agata Krzemień, Wiktoria Nawój, Sebastian Sitarz, Michał Surma, Magda Sobiegraj. Rywalizacja rozpoczęła się 21 października, wielki finał rozgrywek odbył się pierwszego  grudnia.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO