Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

REGION

Przeżyj „Noc na Zamku w Chęcinach”. Pierwsza okazja już w piątek

poniedziałek, 21 czerwca 2021 09:53 / Autor: Michał Łosiak
Przeżyj „Noc na Zamku w Chęcinach”. Pierwsza okazja już w piątek
Fot. Piotr Wójcik
Przeżyj „Noc na Zamku w Chęcinach”. Pierwsza okazja już w piątek
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Pokaz teatru ognia, duch Białej Damy, nauka tańców dawnych i wystrzały z broni zamkowej – to tylko niektóre atrakcje, jakie czekają uczestników „Nocy na Zamku w Chęcinach”. Rozpoczęcie niezwykłego cyklu już w piątek.

Sezon turystyczny trwa, a Zamek Królewski w Chęcinach – jedna z najpiękniejszych i najstarszych atrakcji regionu świętokrzyskiego – znów tętni życiem. Bramy warowni, czynne każdego dnia, witają licznie przybywających turystów, pragnących przenieść się w czasie, by ciekawie spędzać wolne chwile.

Po raz kolejny organizowany jest cykl imprez „Noc na Zamku w Chęcinach”.

– Dołożymy wszelkich starań, żeby to wydarzenie było lepsze niż poprzednie – zapewnia Monika Majchrzyk, dyrektor Zamku Królewskiego w Chęcinach.

W programie nie zabraknie widowiskowego pokazu teatru ognia czy ducha Białej Damy, prezentacji i nauki tańców dawnych oraz wystrzałów z broni zamkowej. Można będzie wysłuchać opowieści przy ognisku, a także zrelaksować się przy humorystycznych scenkach epokowych. Całość zwieńczy barwny pokaz iluminacji. Kolejne terminy „Nocy na Zamku” to 9 i 23 lipca oraz 13 sierpnia i 3 września. Rezerwacji można dokonywać pod numerem telefonu 41 308 00 48 lub mailem: biuro@zamek.checiny.pl .

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO