Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Przedsiębiorcy otrzymali wsparcie od Polskiego Funduszu Rozwoju

wtorek, 22 września 2020 07:23 / Autor: Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

Prawie 10 tysięcy małych i średnich przedsiębiorstw z województwa świętokrzyskiego skorzystało z pomocy finansowej udzielonej przez Polski Fundusz Rozwoju. Łączne wsparcie, jakie otrzymały podczas pandemii koronawirusa wyniosło ponad półtora miliarda złotych.

Polski Fundusz Rozwoju jest odpowiedzialny za wdrożenie tarczy finansowej dla małych i średnich przedsiębiorstw w sytuacji epidemii koronawirusa. W ciągu trzech miesięcy firmy z całej Polski otrzymały  ponad 60 miliardów złotych.

– Dla porównania NFZ na leczenie wszystkich Polaków wydaje rocznie 102 miliardy złotych – mówi Bartosz Marczuk, wiceprezes Polskiego Funduszu Rozwoju.

W Polsce z pomocy skorzystało ponad 346 tysięcy firm, a w samym województwie świętokrzyskim prawie 10 tysięcy. Łączna kwota, którą otrzymały przedsiębiorstwa z naszego regionu wyniosła ponad 1,5 miliarda złotych.

Dzięki tarczy finansowej Polskiego Funduszu Rozwoju i rządowym tarczom antykryzysowym udało się ocalić sześć milionów miejsc pracy w całej Polsce.

– Na etatach pracuje 12 milionów, więc prawie połowa otrzymała wsparcie. Gdyby nie te rozwiązania, to bezrobocie byłoby na o wiele wyższym poziomie niż przed pandemią – stwierdza Bartosz Marczuk.

Nowy numer!
45/2020 45/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO