Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Prawo jazdy za gotówkę? Cztery osoby za kratami

wtorek, 18 stycznia 2022 15:35 / Autor: Aleksandra Rękas
Prawo jazdy za gotówkę? Cztery osoby za kratami
Prawo jazdy za gotówkę? Cztery osoby za kratami
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Zdać egzamin na prawo jazdy to duże wyzwanie – nielegalny sposób na uzyskanie „prawka”  znalazło kilku mężczyzn w Ostrowcu Świętokrzyskim. Zamiast za kierownicą, skończyli jednak w policyjnym areszcie.

W środę, 12 stycznia, w ręce ostrowieckich policjantów wpadło dwóch mężczyzn – 52- i 41-latek. Jak się okazało, młodszy z mężczyzn otrzymał 18 tysięcy złotych od mieszkańca powiatu sandomierskiego. Wszystko w zamian za pomoc w uzyskaniu pozytywnego wyniku egzaminu na prawo jazdy kategorii „B”.

- Jak ustalili stróże prawa, 41-latek miał zatrzymać część pieniędzy dla siebie, a ponad dziesięć tysięcy złotych przekazał 52- letniemu instruktorowi jednej ze szkół jazdy w Sandomierzu. Ten miał powoływać się na znajomości w ośrodku egzaminacyjnym w Ostrowcu Świętokrzyskim, a pieniądze miały pomóc w bezproblemowym uzyskaniu uprawnień przez 43-latka – informuje mł. asp. Rafał Dobrowolski z KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Szybko okazało się, że to nie koniec zatrzymań – w proceder zamieszanych było jeszcze dwóch innych mężczyzn z powiatu sandomierskiego. Jakiś czas temu mieli oni związek z podobnymi sprawami korupcyjnymi.

Całej czwórce grozi po osiem lat więzienia.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO