Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Powstaną nowe hale i boiska. Ministerstwo Sportu przekaże ponad cztery miliony

czwartek, 01 października 2020 11:18 / Autor: Michał Łosiak
Michał Łosiak

Ponad cztery miliony złotych trafi do świętokrzyskich samorządów w ramach programu Ministerstwa Sportu „Sportowa Polska”. Dzięki wsparciu powstaną boiska i hale sportowe w naszym regionie.

Ponad milion 700 tysięcy złotych otrzyma gmina Bieliny na budowę sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Hucie Nowej. Z kolei milion 245 tysięcy trafi do gminy Małogoszcz na budowę boisk wielofunkcyjnych przy szkołach. Za milion 187 tysięcy złotych wybudowana zostanie przyszkolna hala sportowa.

– Bez tych środków samorządy nie byłyby w stanie zrealizować tych, tak ważnych inwestycji dla szkół, dzieci i młodzieży, ale także dla osób starszych. Miejmy nadzieję, że powstanie tych obiektów zachęci do aktywnego spędzania wolnego czasu – mówi wiceminister sportu Anna Krupka.

„Sportowa Polska” to program Ministerstwa Sportu, którego kolejne edycje odbywają się corocznie. Rozpoczyna się on naborem, w którym mogą startować samorządy, ale również stowarzyszenia i organizacje ubiegające się o środki na realizację inwestycji w infrastrukturę sportową.

Nowy numer!
46/2020 46/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO