Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Powstaną mieszkania socjalne

czwartek, 19 stycznia 2017 14:59 / Autor: Dariusz Skrzyniarz
Powstaną mieszkania socjalne
fot. archiwum
Powstaną mieszkania socjalne
fot. archiwum
Dariusz Skrzyniarz
Dariusz Skrzyniarz

W sumie ponad 11 milionów złotych z funduszy unijnych trafi do gmin Stąporków, Szydłów, Iwaniska, Baćkowice, Opatów oraz do Sandomierskiego Stowarzyszenia Pomocy Osobom z Upośledzeniem Umysłowym na przebudowę budynków i przygotowanie mieszkań socjalnych. Zarząd Województwa wybrał projekty, które otrzymają wsparcie. Konkurs był dedykowany obszarom wiejskim, o najgorszym dostępie do usług publicznych. 

W ramach konkursu można było zgłaszać projekty związane z przebudową, rozbudową lub modernizacją budynków, z przeznaczeniem na mieszkania socjalne. Na przykład w gminach Stąporków i Szydłów zorganizowane one zostaną w dawnych siedzibach szkół. Z kolei Sandomierskie Stowarzyszenia Pomocy Osobom z Upośledzeniem Umysłowym otrzymało wsparcie na rozbudowę ośrodka w Kleczanowie w gminie Obrazów. Natomiast w Baćkowicach zbudowany zostanie nowy Dom Pomocy Społecznej. To najdroższa inwestycja w tym konkursie i dostała prawie 4,5 mln zł dofinansowania.

Wspomniane wcześniej 11 milionów to kwota unijnego dofinansowania. Natomiast uwzględniając też wkład własny całkowita wartość 6 przedsięwzięć, które zostaną zrealizowane to 14 mln 190 tysięcy złotych.

 

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO