Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Poszukiwania zakończone sukcesem

środa, 20 maja 2020 11:22 / Autor: Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Staszowie otrzymał wczoraj groźne zgłoszenie. Zaniepokojona żona poinformowała, że jej 70-letni mąż wyszedł z domu około dziesiątej i nie wrócił do domu. Starszy mężczyzna był schorowany i miał problemy z mową. Dzięki szybkim działaniom policjantów senior został odnaleziony i otrzymał opiekę medyczną.

Informację o  zaginięciu mundurowi otrzymali tuż po trzynastej - na poszukiwania ruszyło 29 policjantów wraz z przewodnikiem i psem tropiącym. Akcję wspierali także strażacy. Funkcjonariusze dokładnie sprawdzali pobliski rejon miejsca zamieszkania zaginionego.

 Działania mundurowych przyniosły szybki efekt - już po prawie dwóch godzinach mężczyzna został odnaleziony około cztery kilometry od domu. 70-latek był zmęczony i wyczerpany. Na miejsce dotarła załoga karetki pogotowia, która po przebadaniu seniora przekazała go pod opiekę rodziny.

To już druga tego typu akcja staszowskich policjantów w przeciągu ostatnich dwóch tygodni. Oba przypadki zakończyły się szczęśliwie dzięki szybkiej reakcji mundurowych.

Nowy numer!
46/2020 46/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO