Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Porzucił samochód i uciekał pieszo. Policjanci SPEED w akcji

czwartek, 12 maja 2022 14:41 / Autor: Aleksandra Rękas
Porzucił samochód i uciekał pieszo. Policjanci SPEED w akcji
Porzucił samochód i uciekał pieszo. Policjanci SPEED w akcji
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Mundurowi z grupy SPEED mieli co robić dzisiejszego przedpołudnia. W ich ręce wpadło dwóch pijanych kierowców – jeden z nich porzucił samochód i próbował pieszo umknąć przed wymiarem sprawiedliwości.

Do pierwszej sytuacji doszło w Woli Jachowej. Patrol wracający do Kielc natknął się na bardzo dziwne zachowanie kierującego zieloną skodą. Mężczyzna, na widok radiowozu mężczyzna nagle skręcił w boczną drogę i próbował uciekać.

- Mundurowi ruszyli w pogoń. Po chwili mężczyzna porzucił wóz i kontynuował ucieczkę pieszo, jednak szybko został zatrzymany przez biegnącego za nim policjanta – informuje Maciej Ślusarczyk z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach.

Okazało się, że 63-latek ma dożywotni zakaz jady, zaś badanie alkomatem wykazało ponad dwa promile alkoholu w jego organizmie. Z kolei skoda, którą się poruszał nie miała obowiązkowego ubezpieczenia OC.

Kolejny przykład braku odpowiedzialności policjanci napotkali w Jędrzejowie. Tam, na jednej z ulic miasta zatrzymano do kontroli osobowe renault.

-  40-latek siedzący za kierownicą także objęty jest zakazem kierowania pojazdami, był również nietrzeźwy. Badanie wykazało ponad pół promila. Mężczyzna przewoził pasażerkę oraz 8-letniego chłopca – dodaje policjant.

Obie sprawy swój finał znajdą w sądzie, grozi im po pięć lat więzienia.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO