Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Poradnie pediatryczne Szpitala na Czarnowie w trybie zdalnym

środa, 21 października 2020 11:46 / Autor: Magdalena Nowak
Magdalena Nowak

Poradnie pediatryczne Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach weszły w tryb teleporad. Zmiany są podyktowane nieustannie rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem w naszym województwie.

Jak informuje Anna Mazur-Kałuża, rzecznik Szpitala na Czarnowie,  ograniczenia zostały wprowadzone ze względów bezpieczeństwa, jeżeli jednak dziecko będzie wymagało porady bezpośredniej to zostanie ona udzielona.

– Tam gdzie jest możliwa konsultacja telefoniczna, sugerujemy o korzystanie z tego rozwiązania. W poradni chirurgii dziecięcej i poradni ortopedycznej, ze względu na specyfikę schorzeń, odbywają się wizyty bezpośrednie, aczkolwiek liczba pacjentów jest ograniczona. Tak jak i w Poradni Onkologii Dziecięcej, choć tu lekarze zalecają, w miarę możliwości, teleporady – dodaje rzecznik lecznicy

Jednocześnie szpital  przypomina, że poradnie specjalistyczne leczące pacjentów dorosłych przeszły w tryb teleprad. O ewentualnej wizycie osobistej decyduje lekarz po wcześniejszym przeprowadzeniu wywiadu z pacjentem.

Nowy numer!
46/2020 46/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO