Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

REGION

Policyjne patrole wodne na straży naszego bezpieczeństwa

piątek, 18 czerwca 2021 12:26 / Autor: Aleksandra Rękas
Policyjne patrole wodne na straży naszego bezpieczeństwa
Policyjne patrole wodne na straży naszego bezpieczeństwa
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

W trosce o bezpieczeństwo osób korzystających z upalnej pogody nad wodą, policjanci uruchamiają patrole wodne. Pojawią się one na terenie trzech zbiorników wodnych w naszym województwie, a tradycyjne patrole – przy wszystkich kąpieliskach.

Policyjne patrole wodne będą obecne przy zbiorniku w Sielpi, w Hańczy i w Cedzynie, czyli tych najbardziej popularnych w województwie świętokrzyskim.

- Będziemy sprawdzać, czy osoby pod wpływem alkoholu nie pływają motorówkami lub skuterami, nie zakłócają ładu i porządku, nie zaśmiecają otoczenia. Po raz kolejny przypominamy, że połączenie pływania sprzętami wodnymi i picie alkoholu jest niedopuszczalne, możemy wyrządzić krzywdę sobie i osobom w naszym otoczeniu. Grozi za to nawet do dwóch lat więzienia – podkreśla aspirant Artur Majchrzak z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach.

Warto pamiętać także o tym, by nie przeceniać swoich umiejętności pływackich.

- Zachowajmy zdrowy rozsądek, chwile relaksu nie zwalniają nas z myślenia. Tylko w ubiegłym roku utonęło siedemnaście osób, dziewięć z nich w okresie wakacyjnym. Nie skaczmy do wody, nie znając jej głębokości – zaznacza policjant.

Jak dodaje, należy pamiętać również o pozostawianiu przejazdu, gdy parkujemy auto w pobliżu zbiorników wodnych. Zablokowanie drogi może kosztować życie, gdy uniemożliwmy przejazd karetki pogotowia, policji, czy straży pożarnej.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO